Bursaspor’dan sonra taraftarını anlatan Adı Aşk Bu Eziyetin filmi de Anadolu sinemalarında zafere koşuyor

Çekimleri çok keyifliydi ama tamamlanma sürecinde maddi olanaksızlıklar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşandı. En kritik zamanda da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in el uzatıp sponsorluk üstlenmesiyle sinemalara afiş asıp vizyona girebildi.
Suat Şenocak’ın her sıkıntıyı göğüslediği Adı Aşk Bu Eziyetin adlı sinema filminin Bursaspor taraftarları açısından çok özel bir yeri var.
Çünkü…
İngiltere’nin West Ham United ve Liverpool takımlarından sonra Bursaspor taraftarı da bir sinema filmine konu oldu.
Suat Şenocak’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı, yapımcılığını Logos Film ve Bursa İnSanat Sinema Derneği üstlendiği, Nilüfer Belediyesi’nin sponsor olduğu filmde Günay Güney, Altuğ Görgü, Arzu Tan Bayraktutan, Yunus Emre Kılınç, Ahmet Beydüz rol aldılar.
Film…
1 Eylül’de galasını yaptıktan sonra 3 Eylül’den itibaren Bursa’da Nilüfer’deki AFM Carrefour, Altıparmak’taki Burç Sinedrome, Korupark’taki Cinetech, Kent Meydanı ve Zafer Plaza’daki sinema salonlarının yanı sıra İstanbul’da da Ataköy Galleria Prestige, Beylikdüzü Beylicium Favori, Kadıköy Atlantis, Pendik Oscar ve Şişli’de Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki Megaplex salonlarında gösterime girdi.
Şimdi…
Bursaspor’un ligin tozunu atması gibi, taraftarını anlatan Adı Aşk Bu Eziyetin filmi de Anadolu sinemalarında adeta şampiyonluk turuna çıkarcasına vizyona giriyor.
Bugünden itibaren İstanbul, Ankara, Eskişehir, Gaziantep ve Niğde’de 8 salonda birden sinemaseverler bu filmi izleyebilecekler.
Salonlar da belli…
Buna göre, 30 Eylül’e kadar bir haftalık sürede İstanbul Çekmeköy Atlantis, Ankara Ankara Forum Cinema Pink, Ankara Ankara KC Göksu Cineam Pink, Ankara Ankara Kızılırmak, Ankara Ankara Optimum, Eskişehir Eskişehir Yapay, Gaziantep Gaziantep Oska, Niğde Niğde Sineması salonlarında Adı Aşk Bu Eziyetin adlı Bursaspor taraftarını anlatan film gösterime girmiş oldu.
Ayrıca…
1 Ekim haftasından itibaren Afyon, Kocaeli, Zonguldak, Isparta ve Malatya illerinde gösterime girerken, 8 Ekim haftasında da şimdilik Ordu ve Kahramanmaraş illerinde gösterimde olacak.

İlgili Reklamlar