1959 yılında Bursa’da doğdu. Gazeteciliğe Mayıs 1977’de Bursa Marmara gazetesinde spor muhabiri olarak başladı. Nisan 1978’de polis-adliye muhabiri olarak Doğru Hakimiyet gazetesine geçti.

1983 yılında ofsete geçen ve adı Hakimiyet olarak değişen bu gazetede spordan polis-adliyeye, siyasetten vilayete, magazinden sendikal haberlere kadar tüm branşlarda çalıştı.

Aynı gazetede İstihbarat Şefliği ve Şehir Haberleri Müdürlüğü yaptı. 1985-1990 yılları arasında Yazı İşleri Müdürü olarak sorumluluk üstlendi.

1983 yılında siyasi partilerin kuruluşunu gazeteci olarak izledi. Bursa’da ilk siyaset muhabiri oldu. Aralık 1983’ten itibaren siyasi kulisleri aktardığı Bursa Kazanı adlı köşeyi hazırlamaya başladı. O tarihten bu yana her gün yayınlanan köşe de siyaset kulisi ve haberin perde arkası  tarzıyla Bursa’da bir ilk oldu ve halen Bursa yerel basınında tüm gazetelerdeki benzerlerine öncülük etti.

Ekim 1990’da Olay gazetesi bünyesindeki Yeni Gün gazetesine köşe yazarı olarak geçti. Şubat 1991’de bu gazetenin yayın yaşamına son vermesiyle yazılarını Olay gazetesinde sürdürdü.

Aralık 1984’ten iş akdinin feshedildiği 30 Aralık 2009 akşamına kadar haftanın her günü yazdı. Olay’ı geri alan Cavit Çağlar’ın çağrısıyla Aralık 2010’da geri döndü.

Bu süreçte, Olay gazetesindeki yazılarının yanı sıra, Olay Televizyonu’nda haftada bir gün Her Açıdan adlı programı hazırlayıp sunuyor. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesindeki Siyaset Okulu’nda yerel medya-yerel siyaset ilişkilerini anlatıyor.

1992 yılında, Olay gazetesinin Yeni Gün adlı pazar ekinde yayınlanan kent gözlemleri üzerine yazılarını Bursa Kazan Ben Kepçe adıyla kitapta topladı.

Ayrıca, 1992 yılında kısa adı ASGD olan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı ve üç dönem yönetimde İkinci Başkanlık görevi üstlendi. Bu görevi gereği Anadolu illerindeki dernek örgütlenmesini yürüttü.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nde değişik dönemlerde yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Halen de Bursa Gazeteciler Vakfı Başkanı olarak görev yapıyor. Ayrıca, merkezi İstanbul’da bulunan Gazeteciler Cemiyeti üyeliklerinin yanında, Yeşimspor yönetiminde Genel Sekreter ve Kızılay Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Evli ve 2 çocuk babası.

9 Comments

 1. Ahmet Emin Abi yeni siten hayırlı olsun.
  Nuri abim böyle konularda çok hassastır, bilirim. İyi düşünür.

  O doyumsuz yazılarınızı sitenizden okumak da keyifli olacak.

  Kolay gelsin.

 2. Sevgili Ahmet Emin ;
  Herşeyde bir hayır vardır.
  Belki de bu daha verimli bir çalışmanın başlangıcı olacaktır.
  Kolay gelsin.
  Yardımcı olabileceğim bir husus olursa hazırım.
  Selamlar

 3. ahmet abim seni yazıyor olarak görmek gerçekten hoş..önemli olan hangi mecrada yazdığınız değil yazıyor olmanız bence..yıllardır ilgiyle takip ettğim yazılarınızı yeniden okuyor olmanın mutluluğu içindeyim..bu fikri oluşturup hayata geçirmenize önayak olan sn nuri kolaylı yada teşekkür ediyorum..herşey ama herşey gönlünüzce olsun değerli abim…

 4. Ahmet Emin abi web sayfanın hayırlı uğurlu olması dileğiyle.

  SAYGILAR…

 5. Sevgili Ahmet ağbicim
  20 yıl emek verdiğin işyerin tarafından bir anda işine son verilmesi, TMSF’nin elinde bulunan Olay medya yöneticilerinin çok olağan bir davranışı olarak değerlendiriyorum. Ancak bende 11 yıl çalıştığım ve çok emek verdiğim İnoksan tarfından bir anda işime son verilmesini belkide hala içime sindirmiş değilim. Ne yapalım biz çalışanlarında kaderi bu olsa gerek. Ancak hayat şunu öğretiyor o gün için, çok kötü olarak nitelendirdiğin, başıma gelecek en büyük felaketlerden biriside bu olsa dediğin olay, yıllar geçince bir de bakıyorsun senin için meğerse en hayırlısı olmuş. Kısacası sizi seven ve her zaman takdir eden bir kardeşin olarak söyleyebileceğim tek söz, yüreğinde zerre kadar üzüntü varsa sakın bunu büyütme ve içinden at. Ben senin için bunun en hayırlısı olduğuna inanıyorum. Kendini çok daha özgür hissedeceksin. Göreceksin ki web sayfan en çok tıklanan , okunan sayfan olacak. Çünkü bende dahil artık halkın belkide % 70i gazete ve köşe yazılarını internet üzerinden okuyor. Tabi bu arada büyük vefa örneğiyle Nuri ağbiyide tebrik ediyorum.
  En kısa sürede görüşmek dileği
  saygılarımla
  Nuran BOYRAZ

 6. Sevgili A.Emin Yılmaz, bu site aracılığıyla Bursalılara ulaşıyor olmanızdan son derece memnunum.Sesiniz Bursa’nın sesidir.
  Başarılar dilerim.
  Özcan Mertyürek

 7. hayırlı olsun.başarılar diliyorum.selam ve saygı ile

 8. Ahmet bey merhaba;
  O gülen yüzünüzü ve bazan hoşumuza gitmese de değerli yazılarınızı özledik.Hep Olay Gazetesini açtığımda A.Emin Yılmaz ismini yılların alışkanlığı ile arayıp duruyor ve kendi kendime nerede bu Ahmet Bey diye soruyorum.Neyse her şey gönlünüzce olsun .Selamlar.H.Ay

 9. Ahmet Emin bey merhaba…

  Cumhur Aygün ve projesinden bahsetmişsiniz. Projenin içinde yer alan biri olarak duyurunuzdan dolayı çok teşekkür ederiz. Ancak yine hem proje içinde yer alan biri olarak hem bir Bursalı olarak hem de sizinle aynı mesleği bir dönem aynı kurumlarda yapmış biri olarak bir konuda sizi uyarma ihtiyacı hissettim.

  Cumhur Aygün aslında teknik olarak Bursalı değildir. Ancak öğrenciliğinden beri Bursa’da yaşadığından beri bir Bursalı olarak anılabilse de İzmir’de de hiç ikamet etmemiştir.

  Teşekkürler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*