AK Parti İl Merkezi arı kovanı gibi çalışıyor, İl Başkanı Yalçın Yürütme Kurulu ile birlikte ilçe yollarında

Görünüşe göre… Yeniden yapılanma kapsamındaki yönetim değişikliği Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yaramış, hatta İl teşkilatına da gözle görülür bir hareket getirmiş.
Nitekim…
Sedat Yalçın başkanlığında oluşturulan yeni il yönetim kurulu ve yönetimin içinden oluşturulan Yürütme Kurulu çok hızlı bir başlangıç yaptı.
Şu günlerde…
Haşim İşcan Caddesi üzerindeki AK Parti Bursa İl Başkanlığı’na gidenler, adeta arı kovanı gibi çalışan bir parti merkezi ile karşılaşıyorlar.
Çünkü…
Yürütme Kurulu’nu oluşturan il başkan yardımcılarının tümü partide tam gün mesai veriyorlar.
Yanı sıra…
Yönetimde ilçe sorumlusu olanlar da, sorumlu oldukları ilçelerle sürekli toplantılar yapıyorlar, yeni çalışma programları hazırlıyorlar.
Partide yöneticiler arı kovanı gibi çalışırken, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın da iki cephede birden yoğun çalışma temposu uyguluyor.
Cephelerden biri dışarıya yönelik çalışmaları kapsıyor.
Bu kapsamda…
Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde cumartesi günü sivil toplum örgütlerine, pazar günü parti teşkilatlarına referanduma sunulan anayasa değişikliği paketini anlatıp neden evet oyu istediklerinin açıklamasını yapan Yalçın, yarın da hemşeri derneklerinin yöneticileri ile buluşacak.
Yalçın’ın dışa dönük çalışmaları kapsamında pazartesi sabahı da Bursa medyasıyla kahvaltıda buluşma hazırlığı var.
Bunun yanında…
Yeni dönemde ilçeleri de organizasyonun içine çekmeyi amaçlayan Yalçın, geçtiğimiz hafta merkezdeki üç ilçe olan Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer’in yönetim kurulu toplantılarına katılmıştı.
Toplantılarda Yalçın’a, kendi çalışma arkadaşları olan İl Yürütme Kurulu üyeleri de katılmışlardı.
İşte…
Bu programı Yalçın genişleterek sürdürüyor.
Örneğin…
Pazartesi akşamı Gemlik, Orhangazi ve İznik ilçe yönetim kurulu toplantılarına yine İl Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte katıldı.
Dün akşam…
Yani salı akşamı Gürsu ve Kestel’deydi. Biz bu yazıyı hazırladığımız sırada Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte Karacabey yolundaydı. Oradan da Mustafakemalpaşa’ya geçeceklerdi.
Ziyaret nedeniyle AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Yönetim Kurulu toplantısının saat 22.30’a alınması ise yaşanan yoğunluğun en önemli göstergesiydi.
Aslında…
Siyasi partilerin teşkilatları açısından İl Başkanı ve yönetiminin ilçelerle kurduğu sağlıklı ilişki çok önemli.
Sorun çıktığında ya da konu olduğunda “Çağırın ilçeyi İl’e gelsinler de bir konuşalım” yaklaşımı sonuçta kopukluklara yol açtığı için sorunları daha da büyütüyor ve İl ile ilçeleri birbirinden kopuk hale getiriyor.
Ama…
İl Başkanı ve yönetim ilçelere sürekli giderek ilişkileri geliştirdiğinde, siyasi kaynaşma adına çok olumlu sonuçlar alınabiliyor. Dahası bu sık ziyaretler ilçe teşkilatlarını da motive ettiğinden çalışma tempolarını kendiliğinden arttırıcı güce dönüşüyor.
Nitekim…
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın da yoğunlaştırılmış ziyaretlerinde bu noktaların üzerinde önemle duruyor.
Bir yandan il-ilçe kaynaşmasını sağlamaya yönelik adımlar atarken, diğer yandan da referandum çalışmalarına yönelik teşkilatları bilgilendiriyor ve neden evet oyu istediklerine yönelik açıklamalar yapıyor.
Yalçın, yolculuk sırasında yaptığımız görüşmede Karacabey’e doğru giderken “Referandum kampanyasına yönelik orijinal çok önemli projelerimiz var. Kimseyle tartışmadan, polemiğe girmeden ve çatışmadan işimize bakacağız. Toplumun her kesimiyle görüşerek neden evet oyu verilmesini tek tek anlatacağız. Sonuçta başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]