Uludağ Üniversitesi’ne derslik için 4 milyon fazla ödenek

Uludağ Üniversitesi bugünkü durumuyla Türkiye’nin en büyük kampuslarından birine sahip. Öğrenci sayısı zaten çok fazla olan üniversitede, Tıp Fakültesi ve Hemşirelik Meslek Yüksek Okulu öğrenci kontenjanlarının artması yeni sıkıntıları beraberinde getirdi.
Çünkü…
Artan kontenjanlar nedeniyle yeni derslik ve laboratuar ihtiyacı doğdu. Bunun için de yeni binalar yapılması gerekti.
İşte…
Bu sorunu çözmek için Ankara’ya giden Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’e en büyük destek AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan-Bütçe Komisyonu Üyesi Hüseyin Şahin’den geldi.
Rektör Hoca ile birlikte Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı ziyarete giden Bursa Milletvekili Şahin, yaptığı girişimlerle derslik ve laboratuar sayısını arttırmak için Uludağ Üniversitesi’nin 2014 bütçesindeki yatırımların arttırılmasını sağladı.
Hem de…
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz görüşmede, bütçeye derslik ve laboratuar yapımı için 4 milyon lira ek ödenek konulacağı müjdesini verdi.
Dün akşam konuştuğumuzda Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin keyifliydi. “Üniversitemizin öğrenci sayısındaki artış nedeniyle ortaya çıkan derslik sıkıntısı, Kalkınma Bakanımız Sayın Yılmaz’ın desteğiyle çözüldü. Bursa’mıza ve üniversitemize hayırlı olsun” dedi.