Saadet’in Osmangazi’de fedaisi var: Gökhan Gerçek

İktidar partilerinde siyaset yapmakla muhalefet partilerinde siyaset yapmak arasında çok fark var. Çünkü, muhalefet partilerinde siyaset yapmak çok zor.
Hele…
Yakın planda iktidar şansı olmamasına karşın umutları canlı tutarak siyaset yapmak çok daha zor.
Fakat…
Genel konjonktür ne olursa olsun yılmadan ve usanmadan siyasetin karıncaları gibi çalışanlar var. Saadet Partisi teşkilatları bu konudaki en iyi örnek.
Orada da…
Görev denildiğinde her şeyi bırakıp kabul eden isimler var.
Örneğin…
SP Osmangazi İlçe Başkanı Gökhan Gerçek.
Yıllardır…
Parti teşkilatında her görevi gözünü bile kırpmadan üstleniyor. Zaman zaman İl Başkanlığı için adı geçse de, Osmangazi’den vazgeçmiyor. Üstelik aile olarak da tam bir görev disiplini ile siyaset yapıyorlar. Eşi Meral Gerçek son iki yıldır SP İl Kadın Kolları Başkanı olarak siyasetin içinde.
SP için her fedakarlığa hazır Gökhan Gerçek son yerel seçimde, yani 2009 yerel seçiminde SP Osmangazi Adayı olarak sorumluluk üstlenmiş ve kamuoyu karşısına çıkmıştı.
SP bu seçimde de, yani Mart 2014 seçiminde de Osmangazi Adaylığı sorununu yine parti fedaisi gibi görev üstlenen Gökhan Gerçek’le çözdü.
SP Osmangazi İlçe Başkan Yardımcısı Hamza Geldi’nin verdiği bilgiye göre, Gerçek’in adaylığı önümüzdeki günlerde açıklanacak.