Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Bursalı Avukat Deniz Baykal’dan Kültür Mahallesi delege seçimine yorum

Nilüfer’deki Kültür Mahallesi’nde CHP’nin bugün yapacağı delege seçimi ilginç boyut kazandı.
Dün bu sütunlarda aktardığımız gelişmelerden sonra, CHP’li üyelerin kurduğu Mahalle Komitesi’nce yapılan önseçimde kaybeden Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Avukat Deniz Baykal bilgilendirme notu gönderdi.
Notta…
Kültür Mahallesi’nde bazı toplantılar yapılırken, kendisi tümüne katılamasa da “her şeyin demokrat düşünce içinde geliştiği” düşüncesini son toplantıya kadar taşıdığını vurgulayan Baykal, bu toplantılarda Ali Ekber Can ve Haluk Serdar Yurtal’ın açıkça İlçe Başkanı Özgür Şahin ve Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le çalışma arkadaşlarına karşı tavır aldıklarını söylüyor.
Mahallede yapılan çalışmaları Yurtal’a sorduğunda reddettiğini ifade ettikten sonra şunları yazıyor:
“İyi niyetli düşündüm, dedikodulara inanmak istemedim, partili yoldaşlarıma inandım ve bazı arkadaşlarımın karşı çıkmasına rağmen gidip o önseçime girdim. Fakat arkadaşlarımız 83 üyenin olduğu mahallede kendileri 14 kişi belirleyerek ve bu kişiler arasından grup yaratarak önseçim yaptılar. Yeni kendi kafalarında olanlarla hep beraber kendileri çaldılar, kendileri oynadılar ve kendileri gibi düşünen 10 kişi seçtiler.”
Şunu da ekliyor:
“Üzülerek söylemek isterim ki, bizi de kullandılar.”


Ateş gibi iddialar

CHP Yıldırım’daki Birlik Grubu’nun lideri eski il yöneticisi Erkan Ateş’ten sosyal medya Facebook’ta ateş gibi iddialar geldi.
İl Yönetimi’nden 10 kişinin delege seçilemediğini belirten Ateş, 4 kişinin de 12 Haziran seçiminde oy kullanmadıklarını iddia etti.
Ateş, delege seçiminde itirazları karara bağlayan İl Yönetimi’nin tüzük ihlali yaptığını da öne sürdü.