Gençlerin bu eylemine halk da destek veriyor

Bastırdıkları afişlerde ve hazırladıkları pankartlarda “Hastanemize sahip çıkıyoruz” diyorlar. Aynı afişte, “Sağlık Hakkımız Engellenemez” başlığının altında “Çekirge Çocuk Hastanesi kapatılarak yerine lüks konutlar inşa edilmek isteniyor. Hastaneler satılamaz, sağlığımız lüks konutlara değişilemez. Halkın sağlık hakkı vardır” yazıyor.
CHP Osmangazi Gençlik Kolu Başkanı Sedat Akar’ın arkadaşlarıyla birlikte organize ettiği ve bir süredir hazırlığını sürdürdüğü eylemi bugün gerçekleştirdi.
Eşleme…
CHP Osmangazi İlçe Başkanı Zafer Ekici’nin yanı sıra, CHP’nin Osmangazi Belediye Meclisi üyeleri, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Devrim Taylan Ercan, İl Gençlik Kolları Başkanı Sezgin Tıkıl ve bazı sendikaların temsilcileri de katıldılar.
Çekirge Meydanı’ndan başlayan yürüyüş kortejinin önünde palyaçolar vardı. Balkonlardan el sallayıp alkışlayanlar da CHP Osmangazi Gençlik Kolu’nun eylemine destek verdiler.
Hastanenin önünde palyaçolar çocuklara şeker dağıtırken, Osmangazi Gençlik Kolu bünyesinde oluşturulan tiyatro grubu da unutulmaz bir gösteriyle Çekirge Çocuk Hastanesi’nin kapatılmasını protesto ettiler.
Basın açıklamasını ise CHP Osmangazi İlçe Başkanı Zafer Ekici ve eylemi organize eden CHPS Osmangazi İlçe Gençlik Kolu Başkanı Sedat Akar yerine, gençlik kollarını temsilen Enis Kaya okudu.
Güzel, temiz ve etkili bir eylem oldu.
En önemlisi…
CHP’li gençlerin “Çocuk Hastanesi kapatılmasın” sloganı çerçevesinde organize ettikleri bu eylemi halk da yürekten destekliyor.
Gerçi…
Hastane personeli iki yeni çocuk hastanesine paylaştırılmış, hatta bazı malzemeler Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne taşınmış bile ama gençlerin eyleminin ses getirip başarıya ulaşmasını, Çekirge Çocuk Hastanesi’nin olduğu yerde şifa dağıtmaya devam etmesini biz de arzu ediyoruz.
Hele…
Çocuk Hastanesi’nin kapatılıp yerine lüks konutlar yapılmak istenmesinin düşüncesine bile tümden karşıyız.