Hakan Çavuşoğlu AK Parti’yi sarstı: Karamsar olmayalım, alışmayalım, sokağa inelim

Genelde… Siyasi partiler bayramlaşmalarını ikinci gün yaparlar. Bu alışkanlığı Kurban Bayramı’nda arefe günü bayramlaşan AK Parti ve CHP değiştirdi.
Bunun yanında…
2008’den beri Merinos’ta bayramlaşan AK Parti seçimde Büyükşehir Belediyesi’ni kaybettiği için Yıldırım’daki Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde bayramlaştı.
Yine de…
AK Parti bayramlaşmasına katılım, eski günlerden farklı değildi. Yerel seçimi kaybetmesine karşın, AK Parti eski katılımlara yakın bir kalabalık toplandı.
İşte…
AK Parti için gün ve adres değişikliği yaşanan bayramlaşmada en sarsıcı konuşma Son Başbakan Yardımcısı olan Hakan Çavuşoğlu’ndan geldi.
Konuşmasında…
Çavuşoğlu önce siyasi anlamda durum tespiti yaptı:
“2024 yerel seçimleri AK Partililer olarak bizim için yeni bir durum. AK Parti 2002 yılından itibaren 18 seçimde birinci oldu. 2024 seçimlerinde birinci olamadık. Bu bizim için alışmadığımız bir sonuç.”
İlk uyarısı şu oldu:
“Bu sonuç bizi karamsarlığa sevk etmiş olabilir. Fakat, karamsar olmaya gerek yok. Önemli olan alışmamak.”
Sonra da…
“Bizim güçlü bir liderimiz var, dünyanın en güçlü lideri” deyip ekledi:
“İtalya’daki G7 toplantısına davet edilen Cumhurbaşkanımıza olan teveccühü gördük.”
Partililere şunu anımsattı:
“Biz; 400 binin üzerinde üyesiyle Bursa’nın en büyük partisi, Türkiye’deki 11 milyonu aşkın üyesiyle de dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz.”
Şunu vurguladı:
“Dünyada iki lider var. Bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan, diğer yanda Putin. Geri kalanı toplasan yapar üç. O zaman bizim liderimize bakmamız lazım. Onun yaptıklarını yapmamız, söylediklerini yapmamız lazım.”
Devam etti:
“AK Parti’yi 2001 yılında milletimiz kurdu, tabelasını milletimiz astı. Yola çıkarken, ‘Biz milletin hizmetkarı olacağız’ dedik.”
Çağrısı da şu:
“Milletin arasına sokağa inmeliyiz. Çiftçinin yanına, esnafa gitmeliyiz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]