Bir dönem Ünidağ olarak çalıştılar, şimdi ‘ekipce’ Dağder’e adaylar

DAGDER ADAYI FAZLi SEYiS RESAT KARIS RECEP AYAZ RASiT KOLAY OLAY ZiYARETi
DAGDER ADAYI FAZLi SEYiS RESAT KARIS RECEP AYAZ RASiT KOLAY OLAY ZiYARETi

Şimdilerde… Herkesin diline yerleşen “dağ yöresi” ifadesi ilk ondan geldi. Genel olarak 4 dağ ilçesinde yaşayanlar için kullanılan dağlılar yerine dağ yöresi deyişini kazandıran Reşat Karış o dönem, Türkiye’nin tüm illerindeki üniversitelerde öğrenim gören dağ yöresi gençlerini bünyesinde toplayan Ünidağ Başkanı’ydı.
2009-2010 dönemindeki Ünidağ Başkanlığı döneminde ekibi de uyumluydu.
Köy köy gezdiler, dağ-bayır dolaştılar, dağ yöresinin teşvik kapsamına alınması mücadelesinde de başarıla ulaştılar.
O ekipten…
Çeşitli partilerde ilçe başkanları çıktı, bürokraside görev üstlenenler oldu, sivil toplum örgütleri ve özellikle Dağ’de sorumluluk alanlar çıktı.
Şimdi de…
Bir dönem projeler ürettikleri dağ yöresi için Fazlı Seyis’in başkan adaylığında ekipce Dağder’e aday oldular.
Ziyaretimize gelen ekipte, Dağder Başkan Adayı Fazlı Seyis’ın yanında, geçmiş dönem Ünidağ Başkanı olan Reşat Karış ile AK Parti Keles İlçe Başkanı Raşit Kolay ve Recep Ayaz da vardı.
Karşımızda…
“Dernekçiliği bilen, geçmişte birlikte çalışmış uyumlu bir ekip” görünce, projesiz yola çıkmayacaklarını anladık, ama felsefeleri de önemli:
“Yolda ikna edilmişlerle değil, inanmış arkadaşlarla yola çıktık.”
Aralarında…
Her parti ve siyasi görüşten isimler var. İlk hedefleri de şunlar:
“4 dağ ilçesindeki 199 mahalleye gidip yaşlıların elini öpeceğiz, küçüklerin başını okşayacağız. Dağder’i bilimsel etkinliklerle de anılan bir yer yapmak istiyoruz. Özlenen Dağder’i de geri getireceğiz.”
Yörenin sesini duyurmak için “DKM’de her ay basın buluşması” yapacaklarını, “İstişare Heyeti kuracaklarını” da söylediler.
Bakalım…
Çalışmaya talip olan gençlerin heyecanı Dağder’de karşılık bulacak mı?
Bu arada…
Dağder kongresi 29 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Kanalboyu’ndaki Elegance Düğün Salonu’nda 2 bin 250 kişilik hazirun listesiyle yapılacak.

İlgili Reklamlar