Davut Gürkan’ın kurultay yorumu: Genel Merkez’de her kademede Bursa temsil ediliyor

iSTE AK PARTiNiN UST YONETiMLERiNDE YER ALAN BURSA TEMSiLCiLERi
iSTE AK PARTiNiN UST YONETiMLERiNDE YER ALAN BURSA TEMSiLCiLERi

İki gündür… AK Parti kurultayında salonun içinin ve dışının dolu olması nedeniyle özellikle muhalefet partileri ve çevrelerinden yükselen tepkileri izliyoruz.
Böyle bir süreçte…
Teşkilat gücü bilinen AK Parti’nin; iddialı olduğu 2023 startını verirken sessiz ve tenha kurultay yapabilme seçeneği var mıydı, böyle bir tercih yapsaydı bu kez ne tür eleştirilerle karşılaşırdı bilemeyiz, ama gündemde yer bulan tartışmalarla iddiaların kurultay mesajlarının önüne geçtiği bir gerçek.
Buna karşın…
Coşkusu yüksek kurultayın siyasi yansımaları yanında teşkilat yansımaları var.
Nitekim…
Sorduğumuzda, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan konuya Bursa teşkilatlarının kazanımı açısından yaklaştı.
Bakışı şu:
“Sayın Cumhurbaşkanımızın MKYK listesinde Bursa’mızdan iki isim yer aldı. Bursa Milletvekilimiz Sayın Efkan Ala ile geçen dönem il başkanımız Sayın Ayhan Salman’ın yeni dönemde MKYK üyesi olmaları çok önemli.”
Şunu vurguladı:
“Sayın Efkan Ala’nın yeniden MYK’ya girerek büyük kongre öncesi üstlendiği Genel Başkan Yardımcılığı’nın devam etmesini önemsiyorum.”
Nedenini söyledi:
“Bursa teşkilatlarımız Genel Merkez’de Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde temsil ediliyor. Bu bir kazanım.”
Şunu da anımsattı:
“Kadın Kolları kongremizde Bursa Milletvekilimiz Sayın Emine Yavuz Gözgeç MKYK’ya seçildi ve çok önemli görev olan Teşkilat Başkanlığı’nı üstlendi. Gençlik Kolları kongremizde Mehmet Ali Keskil kardeşimiz MKYK üyesi oldu, Yunus Emre Kara ve Furkan Dülger de yedek listede yer aldılar.”
Bunları anımsattıktan sonra da genel değerlendirme yaptı:
“Genel Merkezimizin tüm kademelerinde Bursa teşkilatları temsil ediliyor. Bu durumu Bursa’ya verilen önem olarak görüyorum. Çünkü Bursa’nın kazanımlarına bakıyorum.”
Mesajı şu:
“Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedefler doğrultusunda, 2023 için el ele hep birlikte çalışacağız.”