Bursa’dan ‘pandemi sonrası’ için tanıtım atağı… 4 kentin bilbordlarından ‘Bursa’ya gel’ daveti

YAZI iÇiN BURSA BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi BURSAYA DAVET BiLBORD KAMPANYASI
YAZI iÇiN BURSA BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi BURSAYA DAVET BiLBORD KAMPANYASI

Virüs küçüktü, ama etkisi çok büyük oldu. Dünyayı esir aldı, insanları korkutup evlerine kapattı, fabrikaları durdurdu, alışkanlıkları bitirdi, yaşamı engelledi.
Gerçi…
Rakamlara bakılırsa, dünyada olduğu gibi Türkiye’deki vaka sayılarında da yeniden artış eğilimi söz konusu. Fakat sanayi çarklarının dönmesi ve ekonominin canlanması için adımlar atılıyor, günlük yaşam yeniden başladı.
Öyle ki…
Anormal hızda bir normalleşme sürecine birden girdik. Yine de, koronavirüsle tanıştığımız mart başından bu yana çok şey değişti. Uyarılar devam etse de, normal yaşam koşar adım geliyor.
Bu nedenle…
Pandemi sonrası sürecine ilişkin hazırlıklar da başladı. Çünkü, aylarca her şeyden mahrum kalan insanlara pandemi sonrası için yaşamın renkleri ve keyiflerini yeniden anlatmak için hazırlıklar yapılıyor.
İşte…
O hazırlığa erken başlayanlardan biri de Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu. Başkan Alinur Aktaş’ın direktifiyle, Bursa’ya 2-3 saatlik mesafede bulunan büyük illere adeta tanıtım atağı başlatıldı.
O atağı da…
Sabah erken saatte Ankara’dan konuştuğumuz Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş şöyle anlattı:
“İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi Bursa’ya 2-3 saatlik mesafede bulunan büyük şehirlerde Bursa tanıtımı yapıp davet ediyoruz. 4 büyük şehrin 750 bilbord ve elektrik direğinde Bursa’nın tanıtımı yapıyoruz.”
Amacı da açıkladı:
“İnsanlar pandemi sürecinde zor günler geçirdiler. Kolay olmadı elbette, ama sıkıntılı dönemin sonuna doğru geliyoruz. Süreç bittiğinde turizmin canlanmasını bekliyoruz. Bu nedenle pandemi sonrası için Bursa’ya davet mesajı taşıyan tanıtımlar yapıyoruz.”
Şunun altını çizdi:
“Amacımız, seyahat ve turizm hareketleri başladığında kolay ulaşılabilen güvenli bir şehir olarak ilk Bursa’nın akıllara gelmesini sağlamak.”
Şunu da ekledi:
“Seyahatler ve turizm hareketleri başladığında Bursa’nın ilk planlardan daha fazla pay alabilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü Bursa tarihi, doğası, kültürü ve damak tatlarıyla bunu hak ediyor.”
Yaklaşımı önemsedik. Çünkü dünyada artık kentler dönemi başlıyor.