Zor günlerden geçiyoruz… 7/24 saat çalışan ekipler için Vali Canbolat’tan moral çağrısı

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT
BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT

Sabah… Bursa Valisi Yakup Canbolat’la biraz sohbet ettik. Daha önce de düşüncemizi yazmıştık. Vali Canbolat’ın yaşı genç, ama deneyimi yüksek.
O deneyim…
Kaymakamlık’tan itibaren kritik bölgelerde kritik dönemlerde üstlendiği kritik görevlerden geliyor. Bunlara gençliğinin enerjisini yüklüyor.
En önemli özelliklerinin başında da iletişime açık olması var. Karşısındakini sakin ve sabırlı dinlemeye önem veriyor, muhakemesini yapıp karara varıyor.
Nitekim…
Koronavirüsle mücadelenin en yoğun olduğu şu süreçte Bursa Valisi olarak dirayetli yönetim anlayışıyla koordinasyon sağlıyor. Kendini hissettirmeden her konu ve her sorunu yakından izliyor, anında müdahale ile çözüme odaklanıyor.
Öyle ki…
Alınan önlemler sayesinde koronavirüs tehlikesini Bursalılar pek hissetmedi. O da, “Bursa olarak iyi durumdayız” demekle yetindi ve önemsediği şu noktaya dikkat çekti:
“Başta sağlık kadrolarımız olmak üzere polisimiz, jandarmamız, belediye ekiplerimiz 7 gün 24 saat üstün bir gayretle çalışıyorlar. Bursa olarak, kenti korumak için cansiperane, hatta canhıraş çalışan bu ekiplere destek olmalı ve moral vermeliyiz.”
Ekiplerin…
“Bir aferine, bir teşekküre, bir ‘Allah razı olsun’ denilmesine ihtiyaçları olduğunu” vurgulayıp şöyle devam etti:
“Zor günlerden geçiyoruz. Toplumun her kesimini etkileyen, herkese zarar veren bir virüsle uğraşıyoruz. Elbette ülkemize bir zarar gelmesin, ama biz Bursa’dan sorumluyuz ve en az zararla atlatmak için gayret gösteriyoruz.”
Şu bilgiyi de verdi:
“Laboratuvarımız kuruldu ve işlemeye başladı, hatta günlük testleri yapabilecek kabiliyete ulaştı. Depolarımızda her türlü koruyucu malzeme stoğumuz var.  İş insanlarımız ve hayırsever destekleriyle yürüyor.”
Bu noktada…
“İşyerini kapanan insanımızın evinde geçirdiği günlerdeki psikolojik sınırın farkındayız. Vatandaşa da moral vermek gerekiyor” deyip ekledi:
“Bu süreç bitecek ve her şey normale dönecek. Biraz sabır gösterip çalışan ekiplerin çabalarını anlayıp moral motivasyon sağlamamız gerekiyor.”