Nitelikli eleman yetiştirmek için sanayici elini taşın altına koydu… DOSABSİAD projesine Bakan Zehra Zümrüt Selçuk destek verdi

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK DOSABSİAD BAŞKANI NİLÜFER ÇEVİKEL
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK DOSABSİAD BAŞKANI NİLÜFER ÇEVİKEL

Toplantıyı farklı ve özel kılan… Daveti yapan Bakan ile katılanların, çalışma yaşamını ilgilendiren konuların tarafları olmalarıydı.
Böyle bir ortamda…
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir grup işadamı ve işadamı örgütüyle sıkıntıları konuşmak için bir araya geldi.
Bursa’dan da DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel katıldı.
Gerçi…
Seçileli henüz 1 yıl bile olmadı, ama DOSABSİAD’ın ilk kadın başkanı olarak Nilüfer Çevikel çıtayı sürekli yükseltiyor, İstanbul başta bilinen ve tanınan bir işadamı örgütü olarak kabul görülmesini sağlıyor.
Pazar akşamı da…
Konu istihdama gelince, Çevikel sanayicinin yaşadığı sıkıntıyı ortaya koydu:
“Biz bölgemizde nitelikli eleman bulmakta zorluk çekiyoruz. İstihdamdan çok kalifiye eleman sıkıntısı var.”
Sonra da…
DOSABSİAD olarak bu konuda ellerini taşın altına koyduklarını söyledi:
“Kendi sanayi bölgemiz olan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde pek çok firmanın nitelikli eleman bulamadığını görünce DOSABSİAD olarak kendi elemanımızı kendimiz yetiştirmek üzere harekete geçtik.”
Devam etti:
“Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Eğitim Vakfı olan BUTGEM’le işbirliği anlaşması yaptık. Nisan ayından itibaren de çeşitli branşlarda meslek edindirme sınıfları açıyoruz.”
Şunun altını çizdi:
“Siyasi perspektiften bakıldığında istihdam sorunu çok önemli. Fakat sanayi tarafından bakıldığında işsizlik değil de mesleksizlik gibi bir sorun ortaya çıkıyor. Bize göre gerçek sorun kalifiye eleman bulamamak.”
Bu noktada…
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk söze girdi ve “Yaptığınız çalışmalar gerçekten de son derece önemli” dedi.
Şunu da ekledi:
“Bursa’daki girişimi, DOSABSİAD’ın BUTGEM’le işbirliğini biliyorum ve çok önemsiyorum. Böyle bir projede Bakanlık olarak biz de yer alırız.”
Sonra da…
“Bu çalışmaların meyvesi de ileride alınacak” dedi ve isteğini dile getirdi:
“Sizlerden kadın istihdamını arttırmanızı da istiyorum.”
Toplantıya katılanlar da bu yönde çalışacaklarının sözünü verdiler.