Atatürk Anıtı önünde 24 yıl sonra aynı tören, aynı görüntü… İl Gençlik Kolları Başkanı seçildiğinde mazbatasını aldığı yerde İl Başkanlığı mazbatasını da aldı

ATATÜRK ANITI MAZBATA TÖRENİ CHP İL BAŞKANI İSMET KARACA VE KEMAL DEMİREL
ATATÜRK ANITI MAZBATA TÖRENİ CHP İL BAŞKANI İSMET KARACA VE KEMAL DEMİREL

Yıl 1996… Yine böyle bir kış günü. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı seçilen İsmet Karaca, mazbatası için iki aşamalı ve sıra dışı bir tören planladı.
Önce…
Seçim Kurulu’na gidip resmi mazbatayı aldı, sonra da Atatürk Caddesi’nde bulunan ve kentin sembollerinden biri olan Atatürk Anıtı önüne geldi.
Burada da…
Siyasette pek görülmeyen sıra dışı bir siyasi mazbata töreni vardı.
O törende de…
1996’da yeniden kurulan CHP’nin ilk İl Gençlik Kolları Başkanı olan İsmet Karaca, 1980’de kapatılan CHP’nin son İl Gençlik Kolları Başkanı olan Kemal Demirel’in elinden mazbatasını almış oldu.
İşte…
24 yıl önceki bu tören, Atatürk Anıtı önünde yeniden canlandırıldı.
Tıpkı…
24 yıl önce olduğu gibi, Seçim Kurulu’ndan resmi mazbatayı alan Karaca ve arkadaşları doğruca Atatürk Anıtı’na geldiler. Yine Kemal Demirel’in verdiği siyasi mazbatayı aldılar.
Üstelik…
İl Başkanlığı’ndaki devir teslim öncesinde yaşanan sıra dışı mazbata töreninde Kemal Demirel, İsmet Karaca, Erhan Sağır, Serkan Coşkun, Daimi Ulucan 24 yıl önceki sıralamayla aynı yerlerinde durdular.
İlk sözü yine Kemal Demirel aldı:
“İl Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan sonra Osmangazi İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı yaptım, milletvekili seçildim. 1980’den 1996’ya 16 yıl geçmiş olsa da, 24 yıl önce İsmet Karaca’ya görevi devredip mazbatasını vermiştim.”
Günün anlamını özetledi:
“Bugün de, eski bir il başkanı olarak, yeni İl Başkanı seçilen İsmet Karaca’ya mazbatasını vermenin gururunu yaşıyorum.”
Dileğini de dile getirdi:
“Yolu açık olsun, partimizi hep başarılı kılsın.”
Sonra da sözü CHP İl Başkanı İsmet Karaca aldı:
“Sayın Kemal Demirel sırasıyla İl Gençlik Kolu Başkanlığı, Osmangazi İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı ve milletvekilliği yaptı. Ben de aynı yoldan gelip il başkanı seçilmenin onuru ve heyecanını yaşıyorum.”
Şu mesajı verdi:
“Böyle bir tablo siyasette ender rastlanır. Kendimiz için değil, CHP’nin başarılı olması için hep beraber çalışacağız, hep el ele olacağız.”