AK Parti’de geniş değişim bekleniyor, ama Ankara’dan yansıyan haberlere bakılacak olursa değişim 6 ilçeyi geçmeyecek

AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN DELEGE SEÇİMLERİNDE
AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN DELEGE SEÇİMLERİNDE

Özellikle… 31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran İstanbul seçiminin tekrarı sonrası AK Parti camiasında genel bir beklenti oluştu.
Hatta…
Ankara’da, AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan konuşmalardan yola çıkarak bu sayfalarda da zaman zaman bu beklentiyi aktardık.
İşte…
Böyle bir süreçte, önce milletvekilleriyle belediye başkanları AK Parti Genel Merkezi’ne davet edilip görüşleri ve önerileri soruldu. Sonra, İl ve Bölge koordinatörlerinin Bursa ilçe ziyaretlerinde de düşünceler alındı.
Gelinen noktada…
Bu hafta son kararın verilmesi beklenmekle birlikte, Ankara’dan yansıyan söylentilere göreve ilçelerde devam edecek ve değişmesi beklenen ilçe başkanları listeleri yavaş yavaş belli olmaya başladı.
İlk mesaj da…
AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’ın yeni dönemde de göreve devam edeceği izlenimiyle geldi. O ilk izlenimi de 21 Kasım günü paylaştık.
Sonrasındaki gelişmeler de Salman’ın devam edeceği izlenimini giderek güçlendirdi. Dün itibariyle de “Çok büyük bir sürpriz yaşanmazsa devam edecek” bilgisine dönüştü.
Bununla birlikte…
Ankara’dan yansıyan izlenimlere göre, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde başkan değişimi beklenmiyor. Fakat Nilüfer için bir arayış söz konusu.
Merkezdeki ilçelerden Gürsu’nun devam edeceği anlaşılıyor, ama Kestel için de arayış kulağımıza geldi.
Karacabey’de de değişim için arayış sürerken, Mustafakemalpaşa’da mevcut ilçe başkanının devam edeceği anlaşılıyor.
Devam edecek ilçelerden biri de İnegöl olacağa benziyor. Yenişehir için önce devamı konuşuldu, ama son gelen haberler onun da son inceleme listesinde yer aldığı yönünde.
Gemlik ve İznik için devam kararı verildiği, ancak Orhangazi’nin incelendiği kulağımıza gelen bilgiler arasında. Mudanya da ilçe başkanı İnci Sögütlü’nün doğum yapması nedeniyle değişim incelemesi kapsamına girdi.
4 dağ ilçesi için de devam düşünülüyor.
Kısacası…
Başlangıçta geniş çaplı değişim beklentileri doğup büyümüş olsa da, AK Parti’deki değişimin 6 ilçeyi geçmeyeceği izlenimi ortaya çıktı.
Öyle ki, değişim 6 ilçenin altında da olabilir.