Bursa’ya en uzak sahil otoyolla buluşacak, ulaşım rahatlayacak… Karacabey Boğazı’nı turizme kazandırmak için Karayolları harekete geçti

KARACABEY SAHİL YOLU MUSTAFA ESGİN KARAYOLLARI MEHMET AŞIK ALİ ÖZKAN
KARACABEY SAHİL YOLU MUSTAFA ESGİN KARAYOLLARI MEHMET AŞIK ALİ ÖZKAN

Sahil denince… Bursa’da akla önce Mudanya ve Gemlik kıyıları geliyor. Özellikle Mudanya kent merkezine yakınlığı nedeniyle ilk tercih oluyor.
Fakat…
Bursa’nın en güzel sahilleri Karacabey’de. Kumuyla, deniziyle adeta Akdeniz sahilleriyle yarışacak özelliklere sahip olmasına karşın pek bilinmiyor.
Çünkü…
Karacabey Boğazı olarak adlandırdığımız bölge Bursa kent merkezine uzak ve ulaşımı da pek kolay değil.
İşte…
Bu dezavantajı ortadan kaldırmak için, geçen hafta açılışı yapılan otoyol büyük bir fırsat ortaya çıkardı. O fırsatı değerlendirmek için de ilk adım atıldı.
Hafta içinde…
Ulaşım konularına yoğunlaşan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin beraberinde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık’la birlikte bölgede incelemeler yaptı.
İnceleme…
Karacabey Boğazı’nı turizme kazandırmak ve kolay ulaşılabilir hale getirmeye yönelik yapılabilecekleri yerinde görmeyi amaçlıyordu.
Çalışmayı da…
Bursa Milletvekili Esgin özetledi:
“Otoyolun açılmasıyla birlikte Karacabey önemli bir kavşak noktası haline geldi. Bu da Karacabey Boğazı yolunun önemini arttırdı. Şimdi Boğaz’ı otoyolla buluşturacak bir çalışmayı Karayolları’mız başlatıyor.”
Yapılacak olan şu:
“Seyran Kavşağı’ndan Karacabey Boğazı’na kadar yol yeniden yapılacak. Seyran-Akçasusurluk arasından ziyade 28 kilometrelik yolla Boğaz otoyolla buluşacak. O süreç başladı.”
Şunun altını çizdi:
“Karayolları proje hazırlığına başladı. Bizler de önümüzdeki yılın programına alınması için takipçisi olacağız.”
Şu bilgiyi de verdi:
“Bölgedeki incelemelerimiz sırasında Akçasusurluk, Boğazköy, Bayramdere, Kurşunlu muhtarlarımızla bir araya geldik. Onlar da çalışmalara tam destek veriyorlar. Biz de talep ve beklentilerini aldık.”
Hedefi de açıkladı:
“Karacabey turizm açısından gelişen bir bölgemiz. Bugüne kadar değerleri saklı kaldı, ama bu yolla Karacabey Boğazı’nı turizme kazandıracağız.”