Başkan Aktaş yeni dönem projelerinin etkileyici bir görsel sunumla tanıttı: Ulaşımda baş döndürücü projeler ve daha yeşil Bursa

ALİNUR AKTAŞ SUNUM
ALİNUR AKTAŞ SUNUM

Açıkçası… 31 Mart yerel seçiminde AK Parti Büyükşehir Adayı ve dolayısıyla Cumhur İttifakı adayı olarak sandık yarışına girecek Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş projelerini çok görkemli bir sunumla tanıttı.
3D yöntemiyle hazırlanan animasyon her yönüyle etkileyici ve başarılıydı.
Aktaş da…
Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin Osmangazi Salonu’nda sahneye, dev bir ekranın içinden çıktı.
Bursa’nın tarihi sembollerini simgeleyen zaman yolculuğu içinde günümüzün teknolojisini anlatan görüntüler sonrası perdeye, bir yol üstünde Mevlana’nın “Sen yola çık, yol sana görünür” deyişi yansımıştı ki, o yoldan Başkan Aktaş yürüyüp sahneye geldi.
Sonra da…
1.5 saat boyunca nasıl bir Bursa tasavvur ettiğini anlattı, o hedefe ulaşmak için gerçekleştirmeyi vaat ettiği projelerini 6 ana başlıkla tanıttı.
Yine…
Altıyla, üstüyle, yanlarıyla, kısacası tümüyle dev bir ekrana dönüştürülen sahnede, etkileyici görseller ve animasyonlar eşliğinde konuştu.
Önceliği…
Beklendiği gibi ulaşımdı. Bursaray’ı son durağı Uludağ Üniversitesi’nden Görükle-Kızılcıklı hattıyla Başköy’a bağlayıp TEKNOSAB’a ulaşımı sağlayacak uzatmayı gösterdi.
Uzatmalardan biri Emek’ten sonra Geçit Kavşağı-Balat üzerinde hızlı tren garı ve Şehir Hastanesi olacak. Kestel’de biten doğu hattı da Uludağ Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşacak.
Yeni projelerde…
Bu sayfalarda dün tanıttığımız Gürsu kent merkezinden başlayıp Bursaray’ın güneyinden ilerleyerek Çalı’ya ulaşacak tümü yeraltından metro çarpıcı.
Çalı hattında Kültür İstasyonu’ndan ayrılıp Fatih Sultan Mehmet Bulvarı-Hamitler-Terminal-Demirtaş hattı ilgi çekici bir proje.
Acemler trafiğini çözmeye yönelik projeler de herkesi ilgilendiriyor.
Yanı sıra…
Yakın Çevre Yolu üzerinde planlanan Botanik Park Kavşağı ile birlikte viyadükle dönüş çözümü getirilecek Soğanlı, Balıklı ve yeni yapılacak Adliye kavşakları da bu yoldaki tıkanmayı önleyecek özellikler taşıyor.
İşte…
Başkan Aktaş baş döndürücü bulduğumuz ulaşım projelerine şunu ekledi:
“Daha yeşil, daha huzurlu, sokakları canlı bir Bursa vaat ediyorum.”