Yerel seçimde güçlü göçmen aday kriteri… Emin Balkan, İYİ Parti Büyükşehir Adaylığı için adımı attı ve üniversiteden istifa etti

PROF. DR. EMİN BALKAN
PROF. DR. EMİN BALKAN
PROF. DR. EMİN BALKAN

Bursa kamuoyu için Prof. Dr Emin Balkan hiç de yabancı bir isim değil. Özellikle Bal-Göç’te önemli hizmetleri var. Yönetiminde yer aldığı Turhan Gençoğlu’ndan sonra 2000 yılında devraldığı Bal-Göç Genel Başkanlığı bayrağını 11 yıl taşıdı ve 2011’de Prof. Dr. Yüksel Özkan’a devretti.
Sonrasında…
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Bölümü’nde akademik kariyerine ve çocuk hastalarına döndü, sivil toplum örgütü hizmetinin ardından çocuklara sağlık hizmeti vermeyi sürdürdü.
Bu süreçte…
Yani 31 Mart yerel seçimi hazırlık döneminde İYİ Parti’nin radarına girdi.
Gelen Büyükşehir Adaylığı önerisine sıcak yaklaştı ve gündemine aldı. Başta ailesi olmak üzere istişarelerini tamamladıktan sonra da kararını netleştirdi.
Bunun üzerine…
İYİ Parti Büyükşehir Adayı olma yolunda ilk adımı atıp 1 Aralık tarihi itibariyle Tıp Fakültesi’ndeki görevinden istifa etti.
Böylece…
Siyasi partilerin Büyükşehir stratejileri arasına Bursa’da geniş bir kesimi oluşturan ve camiasını heyecanlandıran güçlü göçmen aday kriteri de eklendi.
Bu arada…
Büyükşehir’de Emin Hoca ile adım atan İYİ Parti ilçelerdeki adaylarını belirleme çalışmalarını da “Sürprizlere hazır olun” sloganıyla hızlandırdı.