Bir dönem Bursa CHP’ye damgası vuran Erhan Sevimli’nin oğlu özel hukuk çalışmalarıyla ‘en başarılı akademisyen’ ödülü aldı

YRD. DOÇ. DR. AHMET SEVİİMLİ
YRD. DOÇ. DR. AHMET SEVİİMLİ

Haber güzel… Uludağ Üniversitesi, öğretim üyelerinin 2016 yılında yaptıkları bilimsel çalışmaları değerlendirmeye almış. Akademik değerlendirmede, en fazla puan alan 66 akademisyene ödül verilmiş.
Elbette…
Bölümlerinde en fazla puanı alarak ödüllendirilen akademisyenlerin hepsi çok değerli. Uludağ Üniversitesi de öğretim üyelerini bilimsel çalışma ve araştırmaya teşvik adına önemli bir adım atmış.
O listede bir akademisyen dikkatimizi çekti: Ahmet Sevimli.
Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakütesi’nin İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sevimli’ye ödül getiren özel hukuk çalışmaları olmuş.
İşte…
Bölümünde en başarılı öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sevimli, kent kamuoyunun yakından tanıdığı Erhan Sevimli’nin oğlu.
1978 yılında gencecik bir diş hekimi olarak CHP İl Başkanı seçilen, 2010’da bu kez ağabeylik yapması için Genel Merkez’in isteğiyle CHP İl Başkanı olan Erhan Sevimli siyasetin kalıcı isimleri arasında yer alıyor.
Anlaşılan o ki…
Siyasetçi babanın akademisyen oğlu da kendi yolunda başarıyla yürüyor.