Bursa’nın Rod Macit olarak tanıdığı Macit Tunalı sanatsal proje oldu… Bir dönemin dans kralının fotoğraflarından sergi açacak

20170831 232320
20170831 232320

Televizyonların tek kanal olduğu yıllarda cumartesi akşamları TRT’de yayınlanan eğlence programı halkın en önemli eğlencesiydi.
O yıllar…
Hakan Peker ve Tolga Han dans grupları dönüşümlü olarak her hafta ekrana gelirdi.  Bursa’da gençlerin hayranlıkla izledikleri Macit Tunalı ise Hakan Peker Dans Grubu’nun baş dansçısıydı.
Omuzlarına inen sarı saçları, köprülü burnuyla efsane rock yıldızı Rod Stewart’a benzetilirdiği için Rod Macit olarak anılırdı. Atatürk Caddesi’ndeki geleneksel turumuzu ona gösterilen aşırı ilgi yüzünden tamamlayamazdık.
Gençlik arkadaşımız Macit Tunalı artık dans etmiyor, ama renkli ve esprili kişiliğiyle ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Yöneticiliğini yaptığı Setbaşı’ndaki Mahfel Kafe ile Cumhuriyet Caddesi’ndeki Meydan Kafe hiç boş kalmıyor.
Şu sıralarda…
Fotoğraf Sanatçısı Rahmiye Dalgıç, sergi açmak üzere Macit Tunalı’nın fotoğraflarını çekiyor. Şimdiye kadar değişik mekanlar ve pozlarda çekilen fotoğraf sayısı 500’e yaklaştı.
Biz de, Rod Macit fotoğrafları sergisini büyük bir merakla bekliyoruz.