16 Nisan referandumu CHP’ye moral verdi,İl Başkanı Özdemir umutlandı: Sonraki seçimde yarışırız

Açıkçası… Referandum öncesi Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimizde “En az 9 ilçede kazanırız” diyen CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’in hedefi pek gerçekçi bulunmamıştı.
Ne var ki…
CHP’li belediyelerce yönetilen Nilüfer ve Mudanya’da oy farkı korunurken, Orhangazi, Gemlik, Karacabey, Mustafakemalpaşa’dan da hayır oyu çıktı.
Özdemir de referandumun Bursa sonucunu yorumlarken buna işaret etti:
“Daha önce, en az 9 ilçe hedefini koymuştuk. Bu sayı 6’da kaldı. Çünkü, 6 ilçe hayır oylarında yüzde 50’yi aştı. 2 ilçede de çok küçük farklarla geride kaldık. Örneğin Yenişehir’de yalnızca 66 oy fark var.”
Şu değerlendirmeyi yaptı:
“Her şeye karşın Bursa’da daha da başarılı olabilirdik. Fakat 6 bin kişiyle ev ziyaretlerinde hedeflediğimizi yapamadık ve sonuca da ulaşamadık.”
Yine de…
“Başarının gerçek ölçüsü, rakibinden çok oy almaktır” diyen Özdemir, çalışmalara katılan eski-yeni tüm milletvekilleri, eski belediye başkanları, eski il ve ilçe başkanlarıyla İl Genel Meclisi ve belediye meclisi üyelerine teşekkür etti.
Sonra da şunu söyledi:
“Bu sonuç, daha sonraki seçimlerde yarışabileceğimizi gösteriyor. Yeter ki hareketli, enerjik ve kapsayıcı çalışmayı topluma sunabilelim.”