MHP’de kurultay isteğiyle Bursa’dan verilen imzalar 40’ı buldu, Sinan Oğan sürpriz ziyaret yaptı!

MHP’nin Bursa’da 51 delegesi var. Bu delegelerin 47’i il kongresinde seçildi. Diğer 4 delegeden 2’si milletvekili oldukları için, 1’i Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olduğu için, 1’i de Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olduğu için doğal delege konumunda.
İlginç olansa şu:
MHP İl Başkanı Yüksel Yılmaz kurultay delegesi değil.
Çünkü…
İl kongresi yapılırken, kendini kurultay delegesi yazmak yerine bir arkadaşını onore etmeyi tercih etti. Bu da, kongrenin kritik süreci göz önüne alındığında oy getirici bir hareket oldu.
Bu noktada…
9 ay önce yapılan kurultayın yenilenmesini isteyenlerin topladıkları imzalara milletvekilleriyle MYK ve MDK üyelerinin katılmaları beklenmiyor. O nedenle de, çalışmalar seçilmiş delegeler ağırlıklı olarak sürüyor.
Kulağımıza gelenlere göre…
MHP lideri devlet Bahçeli kurultay isteklerine karşı çok sert tavır takınsa da, tabanda ilk kez yönetim eleştiriliyor, delegeler de imza atmaktan çekinmiyor.
Nitekim…
Kulağımıza gelenlere göre, Bursa’dan toplanan imzalar 40’ı buldu ve çalışmalar sürüyor.
Yine…
Kulislerden öğrendiğimize göre, genel başkan adaylığı beklenenler ortak imza toplama çalışmasını sürdürüyorlar. Yani, her aday ayrı imza toplamıyor.
Toplanan imzalarla olağanüstü kurultay için ortak başvuru yapılacak.
Onun için de…
Delege şu anda adaylar arasında açık tercih belli etmeye gerek duymadı.
Nitekim…
Önceki gün sürpriz bir ziyaretle Bursa’ya gelen Sinan Oğan’ın Kükürtlü’deki Vamtes salonunda yaptığı toplantıya delegelerin büyük bölümü katıldı.
Gidenler, “Neredeyse tüm delegeler buradaydı” diyorlar.
Toplantıda…
“Ben buraya imzalarınızı almaya gelmedim, onları topladığınızda hangi arkadaşım olursa olsun gelip alırız. Ben buraya sizin sıkıntılarını dinlemeye geldim” diyen Oğan partinin yeni bir heyecana ihtiyacı olduğunu söyledi.
Bu arada…
Adaylık yolunda ilerleyen Meral Akşener’in de önümüzdeki hafta Bursa’ya gelip delegelerle toplantı yapması bekleniyor.