MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, kurultay isteyenlere karşı Bahçeli’den daha sert

MHP GENEL SEKRETERİ İSMET BÜYÜKATAMAN
MHP GENEL SEKRETERİ İSMET BÜYÜKATAMAN

MHP’de seçim sonuçlarıyla birlikte başlayan yeniden kurultay çağrıları ve genel başkan adaylarının ortaya çıkması gerilimi de beraberinde getirdi.
Nitekim…
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultay isteyenlere karşı tavrını giderek sertleştiriyor. Bahçeli, genel başkan adaylığını açıklayanlara yönelik de çarpıcı iddialar ortaya koyuyor.
Bununla birlikte…
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da kurultay isteklerine karşı çok sert bir açıklama yaptı. Hatta, Bahçeli’den daha sert açıklama yaptığını söylemek bile mümkün.
Gerçi…
Açıklamanın bir yerinde, “Bir atasözümüz ‘Dağda koyunu kurt yer, zararı eve gelir’ der. Tartışmaya açılmış, toplum nezdinde itibarsızlaştırılmış bir Milliyetçi Hareketin hiç kimseye faydası olmayacaktır” deyip kurultay isteyenlere ve istekleri destekleyenlere şunu soruyor:
“Gazete köşelerinde, internet sayfalarında, içimizden veya dışımızdan dedikodu imalatı yapan, MHP’ye kefen biçme iştahıyla yanıp tutuşan uyuşuk beyinler, sipariş kalemler nereye kadar fitne ateşine odun atmaya devam edecekler?”
Sonra da şu çağrıyı yapıyor:
“Hayatlarında MHP’ye hayrı dokunmamış, anılarımızı paylaşmamış, ülkülerimizi anlamamış, mücadelemize katılmamış, katılsa bile hep kenarda durmuş zihniyeti kömürleşmiş, kalbi taşlamış güruh kendilerine başka meşguliyet bulmalıdır.”