Siyasete doğallık getirdi, MHP Adayı olarak Yıldırım’ı fethedip çıktı: Ali Yazır

Ali Yazır’la ortaokul ve liseyi birlikte okuduk. Yani, çocukluktan gençliğe geçiş dönemi arkadaşlarıyız.
Öğretmenlik yaşamı boyunca kendini çocuklara adadı, sevgiyi ve saygıyı hep ön planda tuttu. Bir yandan da futbolcu ve antrenör olarak Bursa’nın spor yaşamına katkı koydu, yerel gazetelerde futbol yazarlığı yaptı.
Sonra da…
Sürpriz bir kararla MHP Yıldırım Adayı olmayı kabul etti.
Fakat…
Siyasete yabancı biri olarak girdiği seçim kampanyasına doğallık getirerek, sempati kazandırarak, büyük ya da küçük ayırmaksızın herkese saygı göstererek farkını ortaya koydu. Öğretmenlikteki ilkelerini siyasete taşıdı.
Üstelik…
Yıldırım ilçesinde yolun altındaki mahallelerde MHP’nin etkisizliği bilinirken, bu bölgeden bile oy alan MHP Adayı olarak daha farklı bir başarıya imza attı.
Çay içimi uğradığında seçimi ve sonrasını konuştuk. Ali Hoca, her zamanki doğallığı ve samimiyetiyle şunu söyledi:
“Bundan sonrasına ilişkin hiçbir siyasi beklentim yok. Ben sevdalı olduğum Yıldırım’a hizmet için yola çıktım. Ülkücü bir aday olarak oy rekoru kırdım. MHP’yi iyi temsil ettiğime inanıyorum. Vicdanen rahatım.”
Oy rekoru ifadesine de açıklık getirdi:
“2009 seçiminde MHP’nin Yıldırım’daki oyu 95 bin 911’di ve bir daha bu rakama ulaşılamayacağı düşünülüyordu. 96 bin 639 oy alarak rekorun sahibi oldum.”
Şunu da ekledi:
“Ankara Yolu’nun altındaki mahallelerde MHP’nin oyu olmadığını söylüyorlardı, ama onu da yükselttim. Önceki seçime göre Vatan, Millet, Kazım Karabekir gibi mahallelerde güzel oranlarda oy aldık.”