Taş Medreseli Ülkücüler yıllar sonra iftarda bir araya geliyor

Kendilerini Taş Medreseliler olarak tanımlıyorlar ve o şekilde de tanıtıyorlar. Ama onları tanımlarken “12 Eylül öncesi çeşitli davalardan hapis yatarak bedel ödeyen Ülkücüler” demek daha doğru olur.
Zaten…
“Taş Medrese” ifadesini de cezaevi yerine ironi olarak kullanıyorlar.
İşte…
Bursa’da 12 Eylül öncesinde çeşitli davalardan hapis yatan ve bedel ödeyenler pazar akşamı Kültürpark içindeki Dörtler Restoran’da bir araya geliyorlar.
Organizasyonu geçen dönem MHP Yıldırım Kadın Kolu Başkanı olan Berrin Maviçiçek ile 12 Eylül öncesi döneminin hapis yatanlarından biri olan Hayrettin Akbaş yapıyorlar.
O döneme ilişkin olarak herkese ulaşmaya çalıştılar. Yaklaşık 150 kişiye ulaşmayı da başardılar.
Pazar akşamı Dörtler’de 400 kişilik organize edilen iftar için, Ülkücü camiada dönemin efsane isimlerinden biri olan, bugün aralarında Türk Ocakları’nın da yer aldığı değişik sivil toplum kuruluşlarına katkı koyan Efendi Barutçu katılacağını bildirdi.
Yine…
Barutçu’nun cezaevine girmesinden sonra Bursa’daki Ülkü Ocakları’nın liderliğini üstlenen Mehmet Kutucu iftara geleceğini bildirdi.
Ayrıca…
12 Eylül öncesi yaşamlarını yitiren Baki Yeşiloğlu’nun ailesi Kırıkkale’den, Bekir Yücel’in ailesi Ankara’dan, Yücel Kapısız’ın ailesi Tokat’tan gelecekler.
Orhan Bilici, Yusuf İmamoğlu, İrfan Çetiner, Erol Pınar, Hasan Aydın, Erol Ateş’in aileleri de katılacaklar.
Gerçi…
Organizasyonu üstlenen Maviçiçek ve Akbaş davetin MHP ve Ülkü Ocakları dışında olmasına özen gösteriyorlar ama iftara MHP’de il başkanlığı yapmış isimlerden Mustafa Yılmaz ile Halit Sivri’yi de davet ettiler.