Volkan Hoca aracının bagajında 20 bin broşür taşıyor, gittiği her yerde dağıtıyor

Prof. Dr. Volkan Akyol’u siyasete girmeden önce, Uludağ Üniversitesi’nin aktif öğretim üyelerinden biri olarak tanıdık. “Beni devlet burslu okuttu, onun için bu millete ve memlekete borcum var” noktasından yola çıktığı için, kendini daima sorumlu bir bilim adamı gördü.
O nedenle de…
Hem okuyup araştırmasının, hem de dünyadaki gözlemlerinin ışığında, ülke ve kent sorunlarıyla ilgili görüşlerini paylaştı.
Bununla birlikte…
Sosyal yönünün çok güçlü olduğunu da biliyoruz. Uludağ Üniversitesi’nin gündemine Allahü Ekber Dağları’nın çok çetin kış koşullarında Rus ordusunu bile görmeden donarak şehit olan 90 binin üzerindeki askerlerimiz için anma programlarını da Volkan Hoca soktu.
Doğrusu…
Bursa’da pek yankı bulamamış olsa bile, Sarıkamış Şehitleri’ni Anma organizasyonları Türkiye çapında ses getirdi, bu yolla da topluma önderlik etti.
Siyasete adımını ise Abdüllatif Şener’in çizgisini çok beğendiği için Türkiye Partisi’nde attı. Önce partinin Kurucular Kurulu’nda yer aldı, sonra Merkez Karar Yönetim Kurulu’na girdi.
Halen de bu görevde.
Üstelik…
Bir yandan üniversitedeki öğretim üyeliğini aksatmayıp derslerine girmeyi sürdürürken, diğer yandan siyasi çalışma kapsamında partisinin kendisine verdiği görevi yerine getirmek için il il dolaşıyor.
Bunu yaparken de…
TP lideri Şener’in “vatandaşla bire bir temas kurup doğrudan bilgilendirme” olarak kabul ettiği broşür ve el ilanı dağıtma işini de sürdürüyor.
Onun için de…
TP Genel Merkezi’nin hazırladığı el ilanı ve broşürlerden 20 binini sürekli aracının bagajında bulunduruyor. Gittiği her yerde Türkiye Partisi’ni ve lideri Abdüllatif Şener’i anlatmanın yanında caddelerde, pazarlarda, kamuya açık alanlarda bizzat el ilanı ve broşür dağıtıyor.
Hatta…
Bu çalışmayı tatil ortamlarında bile sürdürüyor.
Volkan Hoca zaten çok aktif ve sosyal bir öğretim üyesiydi. Siyasete girdikten sonra daha da faal ve daha da aktif oldu.
Çünkü…
Siyasette başarının yolunun çok çalışmak ve halka kendini doğru anlatabilmekten geçtiğini biliyor. Onun için de hiç boş durmuyor, çok çalışıyor.