Bursaspor taraftarının beklediği film 3 Eylül’de Bursa’da 5 sinemada birden vizyona giriyor

Konusu çok güzeldi… Çekimleri çok keyifliydi… Bursaspor taraftar grupları da daha en başından itibaren sahip çıkıp destek verdiler. Sokakta destek tamdı ama destek olması gereken kurumsal yapılar uzak durunca çok sıkıntılar yaşandı.
Buna karşın…
Suat Şenocak her şeye katlandı, göğüs gerdi ve büyük sıkıntılar içinde Adı Aşk Bu Eziyetin adını verdiği filmin çekimlerini tamamladı.
Aslında…
Bugüne kadar dünyada sinema filmine konu olan yalnızca İngiltere’nin köklü kulüplerinden West Ham United taraftarı vardı. Yine köklü bir İngiliz kulübü olan Liverpool taraftarını anlatan ve bir bölümü Bursa’da da çekilen film var.
O bakımdan..
Suat’ın kalkıştığı bu proje, Bursa’yı ve Bursaspor taraftarını sinema filmine konu eden bir eser olması bakımından bile başlı başına önem taşıyor.
Fakat…
Büyük bir çabayla çekimler tamamlanmasına karşın, yokluklar nedeniyle montaja geçilemedi.
Tam o sırada da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in dost eli uzandı ve Adı Aşk Bu Eziyetin adlı filme sponsor olarak tamamlanmasını sağladı.
Filmin senaryosunu ve yönetmenliğini Suat Şenocak yaptı. Yapımcılığını Logos Film ve Bursa İnSanat Sinema Derneği üstlendi.
Nilüfer Belediyesi’nin sponsor olduğu filmde Günay Güney, Altuğ Görgü, Arzu Tan Bayraktutan, Yunus Emre Kılınç, Ahmet Beydüz rol aldılar.
İşte…
Bursa’yı ve Bursaspor taraftarını ölümsüzleştirecek bu sinema filmi 3 Eylül’de vizyona giriyor.
Film aynı anda Bursa ve İstanbul’da 5’er sinemada birden gösterilecek. İlk haftanın programı da belli oldu.
Buna göre…
Adı Aşk Bu Eziyetin filmini sinemaseverler 3 Eylül’den başlamak üzere ilk hafta Bursa’da Nilüfer’deki AFM Carrefour, Altıparmak’taki Burç Sinedrome, Korupark’taki Cinetech, Kent Meydanı ve Zafer Plaza’daki sinema salonlarında izleyebilecekler.
Film…
İstanbul’da da Ataköy Galleria Prestige, Beylikdüzü Beylicium Favori, Kadıköy Atlantis, Pendik Oscar ve Şişli’de Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki Megaplex salonlarında gösterilecek.