Şampiyon Bursaspor takım kadrosuyla hatıra fotoğrafı çektirmek ister misiniz?

Tarihi bir başarıya imza atarak Türkiye’de lig şampiyonluğuna ulaşan beşinci, Anadolu’dan çıkan ikinci şampiyon olan Bursaspor, aynı zamanda Bursa’yı birbirine kenetleyen en önemli bağ haline geldi.
Çünkü…
Bursaspor ile bütünleşen Bursa kenti, bugüne kadar görülmemiş bir birlikteliği de sergiledi.
Şampiyonluk sonrası, Bursaspor-kent bütünleşmesini sürdürmeye yönelik, en azından şampiyonluğa kenti de katmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Örneğin…
2009-2020 Yılı Turkcell Süper Lig Şampiyonluğu Kupası değişik etkinliklerde Bursaspor’a gönül verenlerle buluşturuldu. Böylece insanlar şampiyonluk kupasına el sürme fırsatı buldular.
Şimdi…
Bursaspor’a gönül verenler, şampiyonluğu doyasıya yaşayanlar için bir başka sürpriz geliyor:
Bursaspor’un şampiyon takım kadrosuyla hatıra fotoğrafı.
Bu noktada…
Şampiyon olan takım kadrosunu sahaya dizip yanında tek tek poz vermek elbette mümkün değil.
Fakat…
Avrupa’da ve Amerika’da özel günler, şampiyonlar, özel organizasyonlar, sanatçılar ve kahramanlar için yapılan bazı uygulamalar var.
Örneğin…
Turistik gezi için İspanya’ya gidenler, fotoğrafçılarda matadorun boğaya kılıcını sapladığı an çekilmiş bire bir ölçülerdeki posterde matadorun başının olduğu yere başlarını sokarak fotoğraf çektiriyorlar.
Sonra bu fotoğraflar afiş halinde hemen basılıyor. Böylece meraklısının elinde, boğaya kılıcını soktuğu anı gösteren bir afiş bulunuyor.
İşte…
Çok ilgi gören bu hatıra fotoğrafı uygulamasının bir benzeri Bursaspor için uygulanacak.
Bu da…
İlk haberini bu sayfalardan duyurduğumuz Anadolu Ajansı muhabirlerinin çektikleri Bursaspor fotoğraflarından oluşan sergide gerçekleşecek.
Lig boyunca A.A. foto muhabirleri tarafından Bursaspor’un tüm maçlarında çekilen fotoğraflardan oluşan sergi,  “Anadolu Ajansı Objektifinden Bursaspor: O Sene Bu Sene” adıyla pazartesi günü açılıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kent Müzesi’nde 5 Temmuz 2010 Pazartesi günü saat 18.00’de açılacak sergide taraftarlar için çok özel sürprizler var.
Örneğin…
Matador örneğindekine benzer bir uygulamayı Anadolu Ajansı da Bursaspor taraftarları için hazırladı.
Bu kapsamda…
Bursaspor’un şampiyon takım kadrosu, bire bir gerçek ölçülerde pano haline getirildi. O panoda, futbolcuların yanında bir boşluk var. İşte, şampiyon kadro ile hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenler burada duracaklar ve takımla birlikte fotoğraf sahibi olacaklar.
Serginin tek sürprizi bu değil.
Anadolu Ajansı’ndaki arkadaşlarımız günlerdir yoğun bir çalışmayla, Bursaspor ve taraftarının muhteşemliğini bir araya getirecek görüntüler üzerinde çalışıyorlar.
Bunun için de…
Tribünlerdeki taraftar tablosunun büyük boy fotoğrafı yapıldı. Futbolcuların da tek tek kartondan portreleri hazırlandı. O kartonlar, muhteşem taraftar tablosunun önüne konduğunda, iki ayrı görüntü üç boyutlu fotoğrafları andıracak şekilde bir araya geliyor ve harika bir tablo oluşuyor.
Takım-taraftar ve futbolcu-taraftar birlikteliklerini yansıtan bu görüntülerde Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ı da o muhteşem taraftar topluluğuyla bir araya getiren görüntüler de serginin sürprizleri arasında yer alıyor.
Bu fırsat gerçekten kaçmaz.

İlgili Reklamlar