Bursa sınıfta kaldı… Organ bağışı için düzenlenen Fasl-ı Şahane konseri bilet satılmayınca iptal oldu

Marka Danışmanı Hale Daş gönderdiği basın bültenine “Bursa sınıfta kaldı” başlığı atmış. Bülteni okuyunca gördük ki Bursa gerçekten de sınıfta kalmış, ortaya çıkan tablo Bursa’ya hiç yakışmamış.


Oysa…
Projeyi tanıtmak için geldiğinde Hale Daş ne kadar da umutlu ve heyecanlıydı. Bugüne kadar Türkiye’de en büyük organ bağışı kampanyasına imza atan Bursa’yı bu kez de Bursa Böbrek Hastaları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak harekete geçirme kararı aldıklarını, bu nedenle de Can’dan Can’a adı altında organ bağışı kampanyası başlatacaklarını söylemişti.

Üstelik…
Organ bağışı konusunda Türkiye’ye öncülük etme gibi haklı bir gururu olan Bursa’nın ilgisini daha da arttırmak, görkemli bir kampanya başlangıcı yapabilmek için Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekten görkemli bir konser düzenlenmişti.

Fasl-ı Şahane adıyla yapılan bu organizasyonda Türk Sanat Müziği’nin devleri Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Seçil Heper, Samime Sanay, Nalan Altınörs, Zekai Tunca, Yaşar Özel, Yıldırım Bekçi ve Mustafa Sağyaşar gibi isimler hep birlikte fasıl yapacaklardı.
Gecenin finalinde ise Zeki Müren-Bülent Ersoy düeti gerçekleşecekti.

Gelin görün ki…
Bu muhteşem konserin üzerinde bir talihsizlik var. Önce yağmur yağdığı için ertelendi. 24 Temmuz’daki konsere iki gün kala gişede yeterli bilet satılmadığı görülünce de konser iptal edildi.

Öyle olunca…
İnsan doğal olarak üzülüyor. Bursa’nın hem konsere hem de organ bağışı kampanyasına daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini düşünüyor.
Elinde konser bileti bulanlara ise 10 Ağustos’ta bilet bedelleri iade edilecek.