Cindoruk’un Büyük Türkiye Buluşması için İstanbul’a giden DP İl Kadın Kolları, yer vermeyen medyaya kırgın

Pazar günü İstanbul’daki Abdi İpekçi Spor Salonu’nda DP Genel Merkezi tarafından Büyük Türkiye Buluşması adıyla toplantı düzenlendi.
Toplantıya…
Türkiye’nin değişik bölgelerinden olduğu gibi Bursa’dan da yoğun bir katılım vardı. Ama bu katılımda DP Bursa İl Kadın Kolları’nın katkısı her zaman olduğu gibi yine çok fazlaydı. Ayrıca DP Yıldırım İlçe Kadın Kolları da toplantı için İstanbul’a giden ekip içinde büyük bir grup olarak yerini aldı.
Ne var ki…
Abdi İpekçi’deki Büyük Türkiye Buluşması’nda coşan ve moral bulup motive olan DP’li kadınlar dönüşlerinde büyük bir düş kırıklığı yaşadılar.
Çünkü…
Cindoruk’un çok önem verdiği toplantı yaygın medyada da, yerel medyada da yer bulamadı.
O nedenle…
DP’li kadınların yaşadıkları düş kırıklığına, DP Bursa İl Kadın Kolları Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tülay Yorulmaz’ın facebook mesajında rastladık.
Yorulmaz mesajında, kırgınlığı şöyle ifade ediyor:
“Oradaki atmosfer, coşku ve kalabalık, ‘Biz varız’ ruhu basın tarafından dışarıdaki dünyaya yeterince yansıtılamadı.”
Devamında hafif sitem var:
“Biz gördük, biz yaşadık, biz bildik… Oysa tüm coşkumuz, gücümüz, sağlam kadromuz, gümbür gümbür heyecanla atan yüreklerimiz partimizi bekleyenlere, yapacaklarımıza inananlara basın tarafından daha etkin aktarılabilmeliydi.”
Mesajı yazan Tülay Yorulmaz sitemin ardından kendi teşkilatına sesleniyor:
“Abdi İpekçi’yi, oradaki ruhu, inancı, tek yürek olabilen gücü hak ettiği en etkin şekilde aktarabilmeliyiz, paylaşabilmeliyiz.”
Gerekçesini şöyle yazıyor:
“Korku salmak için değil, gerçek olduğu için bilinmeli… Umutların sağlam temellerde gerçekleştirileceği zeminlerin oluştuğu artık bilinmeli. Bizimle olanların, olacak olanların rahat bir nefes alabilmeleri için bilinmeli.”
Son cümlesi ise şöyle:
“Sinerji oluşturulmalı ki, milletçe bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz da budur.”