Bursa’dan bir başarı öyküsü daha: Otomotiv devi Toyota’nın kalite ödülünü Bursalı TKG kazandı

Bir yanda dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz, diğer yanda bu krizin yansıması olarak sanayide düşen üretim ve buna bağlı olarak da artan işsizliğin getirdiği ağır bir hava var.
Ekonominin üzerindeki böylesine ağır havalarda sanayiden gelen başarı öyküleri daha da anlamlı hale geliyor.
İşte…
Böyle bir ortamda Bursa’dan yeni bir başarı öyküsü olarak gurumuzu kabartan ve heyecan veren haber Brüksel’den geldi.
Aslında…
Bu başarı öyküsünü Bursa ilk kez yaşamıyor.
Ama…
Yazının başında vurguladığımız kritik süreç nedeniyle konjonktürel olarak bugüne kadarkilerden daha farklı bir heyecana yol açtığını vurgulamak gerekiyor.
Çünkü…
Otomotivde dünya devi firmalardan biri olan Toyota’nın yan sanayi kalite ve tedarikçi ödülleri bir kez daha TKG ile Bursa’ya geldi.
Ödülü…
Toyota için üretim yapan Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Polonya, İngiltere ve Fransa’daki yan sanayi fabrikalarını kapsayan Toyota Avrupa Başkanlığı her yıl organize ediyor.
Bu yıl…
Toyota tedarikçileri arasında yapılan ödüllendirmelerde, Toyota’nın yan sanayi üreticileri açısından en önemli ödülü olan kalite ödülünü çok sayıda tedarikçi arasından Bursalı bir firma olan TKG kazandı.
Üstelik…
Merkezi Çalı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikası olan, bunun yanında Bursa ve Adapazarı’ndaki organize sanayi bölgelerindeki fabrikalarında da metal baskı üretimi yapan TKG, tedarikçisi olduğu Toyota’nın Avrupa Başkanlığı tarafından belirlenen en önemli ödül olan kalite ödülün ilk kez kazanmıyor.
Bursalı TKG, aynı ödülü daha önce de 2005 ve 2008 yıllarında kazanmıştı.
Yanı sıra, Toyota Avrupa Başkanlığı tarafından belirlenen en iyi tedarikçi ödülü de kalite ödülü yanı sıra yine TKG’ye verildi.
Böylece…
TKG’nin Toyota’dan aldığı ödüllerin toplamı 14’e ulaştı.
Ödülleri…
Brüksel’de düzenlenen törenle TKG Yönetim Kurula Başkanı İrfan Demirdüzen aldı ve Bursa’ya getirdi.

İlgili Reklamlar