Basketbol liginin derbi maçında Bursalı bir oyuncu yıldızlaştı: Evren Büker

Futbol mücadelesi izlemek için oturduğumuz televizyon başında futbol oynatmama mücadelesi nedeniyle geçen keyifsiz cumartesinin ardından, güneşin pırıl pırıl yüzünü gösterdiği keyifli bir pazar sabahına uyandık.
Bu kez…
Keyifli pazar gününde keyifli bir basketbol maçı izlemek üzere televizyonun karşısına geçtik.
Beko Basketbol Ligi karşılaşması olarak Galatasaray ile Efes Pilsen takımlarını karşı karşıya getiren ve yüksek mücadeleyle geçen maç basketbol keyfi adına gerçekten çok güzeldi. Aradığımız keyfi de bulduk.
Ama…
Bu maçı daha da büyük keyifle izlemimizin nedeni, sahadaki bir basketbolcuydu: Evren Büker.
Bu sezon Galatasaray forması giyen Bursalı genç sporcu Evren Büker, sahaya yansıttığı mücadele ve giderek yıldızlaşan oyunuyla hiç kuşku yok ki basketbolumuzun yeni yıldızları arasına girdiğini bir kez daha gösterdi.
Savunma yapan, top getirip oyun kuran, kritik anlarda kritik basketler atan, pas veren, önemli anlarda sorumluluk almaktan kaçınmayan, hücumda ve savunmada ribauntlar alarak Galatasaray’ın basketbol ligi derbisinde Efes Pilsen’i yendiği maça damgasını vuran Evren Büker’in mücadelesini izlerken gözümüzün önünden son 12 yıl akıp geçti.
Onu ilk…
Mako altyapısında küçük takım oyuncusu olarak tanıdık. Bursa’nın yetiştirdiği önemli basketbol antrenör ve eğiticilerinden olan Cem Çağal’ın elinde bir yıldız olarak parlıyordu.
Mako’nun yıldız ve genç takımlarında başarılarını izlemeye devam ettik.
Ama…
Basketboldaki büyük çıkışını, Bursa basketboluna hizmet etmek, oyuncular yetiştirip onları basketbola sunmak için kurulan Yeşimspor’da yaptı.
Cem Çağal’ın küçük takım olarak aldığı oyuncularla Yeşimspor’u önce Bölgesel Lig’te, sonra da Basketbol İkinci Ligi’nde başarıdan başarıya koşturan takımın çok önemli parçası oldu.
Sonra…
Arkadaşları Ahmet Ali Erdoğan ve Hüsnü Güler’le birlikte birinci lig takımı Oyak Renault’un kadrosunda yer aldılar.
Evren Büker burada da yüksek mücadelesi ve etkili basketboluyla merdivenleri çıkmaya devam etti. Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde basketbol milli takımı kadrosuna alındı. Ama şampiyonaya gidecek kadro için Tanyeviç onun yerine başka bir ismi tercih etti.
İşte…
Böyle bir basketbol yolculuğunun ardından Evren Büker’i bu yıl Gakatasaray formasıyla Beko Basketbol Ligi’ne damgasını vuran oyunculardan biri olarak izliyoruz.
İzlerken de…
Bursa’daki yetişme sürecinde, daha altyapıda küçük takım oyuncusu olduğu günlerden bu yana, 12 yıldır gelişimine adım adım tanıklık etmiş bir basketbolsever olarak Evren Büker’le gurur duyuyoruz.
Üstelik…
Evren Büker’i sahadaki performansıyla Bursa’dan yetişen değerler arasında görüyoruz.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]