Saadet Partisi “sonbaharda seçime” hazırlanıyor… Bursa’da 500 kişinin katılımıyla eğitim çalışması var

Gerçi… Daha önce de seçim olsun olmasın en çok siyasi çalışma yapan parti olarak dikkat çekiyordu.
Fakat…
Numan Kurtulmuş’un genel başkanlığıyla birlikte kamuoyunun daha yakından izlemeye başladığı Saadet Partisi temposunu giderek arttırıyor.
Nitekim…
Son olarak Ankara’da önce Genel İdare Kurulu toplantısı, ardından da il başkanları toplantısı yapıldı.
Önce üyesi olduğu Genel İdare Kurulu toplantısına, sonra da il başkanları toplantısına katılan Bursa İl Başkanı Hilmi Tanış’ı dönüşünde aradık ve Ankara izlenimlerini sorduk.
Açıkça söylemek gerekirse…
Tanış’ın her zamanki heyecanının yanında, umudunun da arttığını gördük. Toplantıların gündemi, verilen mesajlar ve izlenimleriyle ilgili olarak önce şunu söyledi:
“Genel Merkezimiz sonbaharda seçim olacakmış gibi hazırlık içinde. Tüm hızımızla buna hazırlanıyoruz.”
Sonra…
Toplantılardaki izlenimleri doğrultusunda, seçimi gerektirecek nedenleri şöyle sıraladı:
“İktidar partisinin sözcüleri seçim yapmayacaklarını söyleseler bile seçim kaçınılmaz görünüyor. Çünkü parlamento tıkandı. Meclis’i iktidar partisinin çalıştırması gerekiyor. Ama diğer parti gruplarıyla teması kestiler. Onun için yasa çıkmıyor, önemli kararlar alamıyorlar.”
Şunu ekledi:
“Türkiye’yi geriyorlar. Böyle devam ederse sıkıntı büyüyecek. Ayrıca ekonomi de iyi değil.”
Beklentisi şu:
“Herkes görüyor ve izliyor… Gerilim siyaseti yapıyorlar. Bu böyle devam edemeyeceği için her an bir sürpriz karar alıp seçime gidebilirler. Biz de buna hazır olmak istiyoruz.”
Siyasetteki gerginlik izlenimine örnek verdi:
“Meclis’te yaşananları hep birlikte izledik. Başbakan konuşurken partisinin milletvekilleri yerlerinden kalkıp MHP’lilere doğru yöneldiler ama Başbakan hiç müdahale etmedi. Oysa onları durdurması gerekirdi.”
Bu noktada…
Yılların deneyimine sahip Bülent Arınç’ın da hareketlerini ve açıklamalarını eleştirdi. Genel durumla ilgili olarak da şu yorumu yaptı:
“AK Parti’nin oyları düşüyor. Bunu kendi yaptırdıkları anketlerde de görüyorlar. Öyle olduğu için de bizim tabanımıza asılıyorlar. O nedenle Başbakan iki yıl önce yaşanmış, eşinin GATA’ya türbanla girememesi olayını kaşıyor, yine eski bir olay olan Balyoz planını gündeme getiriyor.”
Söylediği şu:
“Bunlar bizim tabanımızı etkilemeye yönelik hareketler.”
Ardından…
Genel gelişmeler ve sonbaharda seçim beklentisine yönelik Saadet Partisi’nin hazırlıklarıyla ilgili şu bilgiyi verdi:
“Biz de Genel Merkezimizle koordinasyon halinde Bursa’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Genel Merkez ile birlikte 13-14 Mart tarihlerinde Armutlu’daki İhlas tesislerinde Bursa teşkilatları için geniş katılımlı bir eğitim çalışması planladık.”
Eğitim çalışmasına kimlerin katılacağını da açıkladı:
“İl ve ilçe yönetimlerimizin yanı sıra, hanım ve gençlik kollarımız ile mahalle temsilcilerimizden oluşan 500 kişinin katılımıyla bu çalışmayı yapacağız.”
Konuşmamız sırasında…
Saadet Partisi’nin önümüzdeki süreçte öncelikli hedefini de İl Başkanı Tanış’a sorduk. Şunu söyledi:
“Genel Merkezimizin yaptırdığı bir kamuoyu araştırmasına göre, Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş’un tanınırlık oranı Türkiye genelinde yüzde 40. Biz de Bursa’da bin denekle bir araştırma yaptık. Oradan da yüzde 50 tanınırlık çıktı. Bu rakamlar şu an az. Hedefimiz bunu yüzde 80-90’a çıkarmak.”
Şu yorumu yaptı:
“İyi bir ivme yakaladığımızı özellikle söylemek istiyorum. İl başkanları toplantısında Anadolu’dan gelen arkadaşlarımızı her zamankinden daha moralli gördüm.”
Bunun nedeni hakkında ise şöyle düşünüyor:
“Halkımızda yaşananlardan dolayı genel bir memnuniyetsizlik ve arayış var. Rahatsız olan kesimlerin bu arayışları doğrultusunda Saadet Partisi’ne olan ilginin arttığını görüyoruz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]