Bursalı müzisyen Ersan Tekin Halep gecelerinde eğlencenin bir numarası

Ersan Tekin’i yıllar önce Bursalılar ilk kez, kentin eğlence yaşamına damgasını vuran Çelikpalas Oteli Orkestrası’nda tanıdılar.
Başarılı performansının yanında sempatik, insanın içini ısıtıveren sıcak kanlılığıyla kısa sürede sevildi. Basamakları hızla çıkarken, Çelikpalas gecelerinde özel dinleyicileri oluştu.
Sonra…
Mudanya’da, iskelenin hemen yanındaki Denizatı Restoran’da eğlence müziğinin zirvesine çıktı.
Üstelik…
Denizatı’ndaki günleri ona müzik dünyasında ilerlemenin de yolunu açtı.
O sıralar…
Eğlence anlayışında piyanosuyla çalıp söyleyen şarkıcılar dönemi başlamıştı. Ersan Tekin de piyanosuyla çalıp söylediği şarkılardan oluşan ilk kasetiyle müzik dünyasına Bursa’dan açılan pencere oldu.
Basamakları da hızla tırmandı.
Ardından…
İstanbul’un ünlü Tarabya’sında, ülkenin çok yakından tanıdığı sanatçılar arasında, daha doğru bir deyişle kurtlar sofrasında sahne almaya başladı.
Orada da çok başarılı oldu, çok sevildi.
Piyasada ne söylediği anlaşılamayan piyanist şarkıcılar arasında, söylediği şarkının sözleri anlaşılan bir şarkıcı olarak sivrildi. Peş peşe çıkan kasetleri rekorlar kırdı.
Öyle ki…
Onunla yan yana restoranlarda çalıp söyleyen pek çok ünlü mekanlarını dolduramazken, Ersan Tekin her gece ağzına kadar dolu restoranda şarkılarını söyledi, dinleyenlerini eğlendirdi.
Boğazdaki tavernaların kralı oldu.
Fakat…
En popüler olduğu dönemde peş peşe geçirdiği iki beyin ameliyatı sonrası Bursa’ya dönme gereği duydu.
Kendi evi olan Bursa’da değişik mekanlarda sahne aldı. Ama bu süreçte bazı sıkıntılar da yaşadı. Yılın belli dönemlerini ise İngiltere’nin başkenti Londra’da sahne alarak geçirdi.
Ersan Tekin gerçekten de eğlence müziğini en temiz şekilde yapan ve hakkıyla zirveye çıkan bir sanatçı.
Şu sıralar Bursa’dan yine uzaklarda.
Bu kez…
Suriye’nin Türkiye’ye en yakın şehri olan Halep’te, Dedeman Otel’de sahne alıyor. Piyanosuyla da her gece Halep gecelerini coşturuyor.
Kulağımıza gelenlere göre, eğlence müziğindeki başarısıyla Halep gecelerinin de bir numarası olmuş.
Bizler de…
Ersan Tekin’i tanıyan ve sevenleri olarak onun başarılı haberleriyle gurur duyduk.