Bursaspor taraftarının farkı işte bu: Ankaragücü maçı öncesi, direnişteki Tekel işçilerini ziyaret ettiler

Görüşüşümüzü daha önce buradan paylaştık…
Ekmeklerini ve kazanılmış sosyal haklarını korumak amacındaki Tekel işçileri, son dönem Türkiye’de son yılların en anlamlı ve en muhteşem direnişini sergiliyorlar.
Üstelik…
Birbirlerine kenetlenmiş olarak; kırmadan, dökmeden, çevreyi rahatsız etmeden, ailelerinin de tam desteğini alarak bu direnişlerini sürdürüyorlar.
O nedenle de…
Hükümetin olmasa bile, kamuoyunun sempatisini ve desteğini topluyorlar.
Çünkü…
Bu direniş, kim ne söylerse söylesin ekmek ve haklarını korumak isteğinden kaynaklanıyor.
Gazetelerden okuyor, televizyonlardan izliyoruz. Hemen her gün direnişteki Tekel işçilerine destek ziyaretleri yapılıyor.
Bugünkü Cumhuriyet gazetesinin birinci sayfasındaki kocaman fotoğrafta ise, bu şanlı direnişin şanlı ziyaretçileri ellerindeki yeşil-beyaz kaşkollarıyla dikkat çekiyordu:
Bursaspor taraftarları.

Pazar günü Bursaspor’un Ankaragücü ile oynayacağı maç için Ankara’ya adeta akın eden Bursaspor, tribünlerde iki kulüp taraftarlarının Türkiye’ye örnek birlikteliğiyle zaten son yıllarda dikkat çekiyordu.
Dahası…
Geçen yıl Ankara’daki maç öncesinde binlerce Bursaspor taraftarı Anıtkabir’i ziyaret ederek yine Türkiye’ye örnek olacak bir davranış sergilemişlerdi.
Gördük ki…
Ankaragücü-Bursaspor maçı öncesinde toplu olarak haklarını ve ekmeklerini korumak için direniş yapan Tekel işçilerini ziyaret etmişler. O ziyaretten de yeşil-beyaz kaşkollu Bursaspor taraftarlarının görüntüsü Cumhuriyet gazetesinin birinci sayfasındaki fotoğrafa yansımış.
Kısacası…
Bursaspor taraftarı farkını bir kez daha göstermiş.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]