İsmet Büyükataman MHP yönetiminin 3 numarası

İsmet Büyükataman MHP yönetiminin 3 numarası  Yıllarca teşkilatlarda çalıştı ve tırnaklarıyla kazıya kazıya siyasette bulunduğu yere geldi. İsmet Büyükataman dün Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Pozisyonuyla da MHP`nin 3 numarası oldu…

Konuştuğumuzda… Anıtkabir ve Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaretin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığındaki ilk Merkez Yönetim Kurulu toplantısı henüz bitmişti.

Dahası…

MYK’da belirlenen başkanlık divanı, MHP’nin internet sitesine henüz yeni konmuştu.

O listede…

Bursa Milletvekili İsmek Büyükataman’ın Siyasi İşler, Parlamento ve Hükümetle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğu duyuruluyordu.

Üstelik…

Bahçeli’nin yeni dönem için Büyükataman’a verdiği görev, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ve Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal’ın ardından “yönetimin üç numaralı ismi” olduğu anlamına geliyordu.

Bu da…

Ömrü teşkilatçılıkla geçmiş İsmet Büyükataman adına büyük bir onur demekti.

Nitekim…

Telefondaki sesine mutluluğu yansıdı:

“Genel Başkanımız bize daha büyük sorumluluklar yükledi. Hep beraber, farklı alanlarda daha güzel işler yapacağız. Ben de elimden gelen katkıyı ortaya koyma gayreti içinde olacağım.”

Şunun da güvencesini verdi:

“Bursa’yı en iyi şekilde temsil edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.”

Doğrusu istenirse…

İsmet Büyükataman’ın siyasi çizgisinin giderek yükselmesi, yıllarca yakından izlemiş bir Bursalı olarak bizi de mutlu etti.

Çünkü…

Bulunduğu yere tırnaklarıyla kazıyarak geldiğini iyi bilenlerdeniz.

Hele…

Adalet ve Kalkınma Partisi üst yönetiminde Bursa’dan kimsenin yer almadığı bir dönemde, tanıyıp bildiğimiz İsmet Büyükataman’ın çok önemli bir sorumluluk yüklenerek MHP’nin üç numarası olması gerçekten önemli.

MHP Osmangazi’nin taban buluşmaları

Partilerde siyaseti, toplumla buluşma noktası olan teşkilatlar yaparlar.

Pazar günü, toplumun sorun ve beklentilerinin yukarı ulaştırılmasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sistemi işlettiğini yazdık.

Yazı üzerine…

Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Ar-Ge Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’ndan elektronik posta geldi.

“Bundan sonraki yazılarımızda dikkate almamız” istenen çalışmaları Dr. Hasanoğlu şöyle aktarıyor:

“Osmangazi’nin 109 mahalle ve 27 köyünü 23 ayrı bölgeye ayırdık ve birer bölge başkanı atadık.”

Ardından…

“23 bölge başkanı altında 136 mahalle temsilcisi ve kadın kolları temsilcileri bulunuyor” denilip devam ediyor:

“Her pazartesi yönetim kurulu toplantılarının ilk 1 saatinde bu bölgelerden davet ettiğimiz bölge başkanı, o bölgenin mahalle temsilcileri ve delegelerini kabul edip sorun ve isteklerini tavana ulaştırmak üzere görüş alışverişinde bulunuyoruz.”

Ayrıca…

Bu toplantılarda “tavandan tabana mesajların” da mahalle temsilcileri ve delegelere iletildiği belirtiliyor.

Bugüne kadar da 12 bölge başkanı, 74 mahalle temsilcisi ve 200’ün üzerinde delegeyle görüşüldüğü ekleniyor.

Bunların rapor halinde İl Başkan Yardımcısı Hızır Ofluoğlu’na, onun da genel merkeze ilettiği kaydediliyor.

Gerçi…

Anlattığımız bu değildi ama, MHP Osmangazi’nin “taban çalışması” hakkında böylece bilgi sahibi olduk.

Hikmet Şahin olayıyla ilgili ambulans spekülasyonlarına Sağlık Müdürü Akan’dan açıklama geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Ali Nihat Irkörücü’nün sözlerini cumartesi günü bu sütunlarda aktardık.

İddiası şuydu:

“Hızır Acil ambulansları ihbar aldıklarında doktorla gidip ilk müdahale orada yapılıyordu. Fakat, doktorların büyük bölümü aile hekimliği uygulamasına geçtikleri için ambulanslarda artık teknikerler görevlendiriliyor.”

Ardından…

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hikmet Şahin’in vurulması olayına sözü getirip şunu soruyordu:

“İl Sağlık Müdürlüğü’nden öğrenmek istiyoruz… Sayın Hikmet Şahin’e giden ambulansta doktor var mıydı, yok muydu?”

İkinci sorusu şuydu:

“Kurşunla yaralama ihbarına doktorla gidilseydi daha farklı müdahale yapılabilir miydi, yapılamaz mıydı? Bu olayda bir ihmal var mı, yok mu?”

••••••••••

Konu gerçekten kritik ve sağlık sistemindeki işleyiş nedeniyle de çok önemli.

İşte…

Bu kritik sorulara İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’dan çok net cevap geldi:

“Hikmet Başkan’a giden ambulansta Dr. Barış Resuloğlu arkadaşımız vardı ve kendisi ilk müdahaleleri başarıyla yaptı. Hatta, hastaneye götürüldüğünde bile, oradaki arkadaşlarımızı yaptıklarıyla ilgili bilgilendirdi.”

Bu arada…

Vurulma olayı sırasında gündeme gelen “ambulans geç ulaştı” konusuna da açıklık getirdi:

“İhbar alındığında Buttim’deki ambulansımız müdahale etti. Telefon ihbarından 6, aracın hareketinden 4 dakika sonra yaralıya müdahale yapıldı. Bunların hepsi bilgisayar kayıtlarıyla belgeli.”

Şunu vurguladı:

“Ancak, saldırı sırasında olay yerinde şaşkınlık ve kargaşa yaşandığından, bize haber verilmesinde bir gecikme yaşandığı anlaşılıyor. Oysa damar parçalanmalarında süre çok önemli. Çünkü kan çok hızlı boşalıyor.”

Bunla birlikte…

İl Sağlık Müdürü Dr. Akan bir de sağlık sektörü noktasında üzüntüsünü paylaştı:

“Ne yazık ki, bu tür söylentiler Acıbadem Hastanesi kaynaklı olarak yayılıyor. Neden böyle yaptıklarını anlayamıyorum. Başkalarını suçlayarak bir şey elde edemezler.”

Şunun altını bir kez daha çizdi:

“Hastaya hiç müdahale yapılmadığını, yalnızca kendi çabaları sonucu yaşama döndürüldüğünü söylüyorlar. Oysa bu doğru değil. Bizim ambulanstaki doktor arkadaşımız ilk müdahaleleri başarıyla yaptı.”

Sitemi ise şu:

“Sorumluluk noktasında olanların kurum ve kuruluşları karalamalarını doğru bulmuyorum. O nedenle Acıbadem Hastanesi kaynaklı bu sözler nedeniyle üzüntülüyüm.”

Şunu da vurguladı:

“Hele sağlık alanında bu tür ithamlar daha derin yaralara yol açabiliyor. Ambulansın gidişi ve yapılan müdahalenin eksiksiz oluşuna dair belgeleri gerektiğinde sunmaya hazırım.”

Saadet’ten suç duyurusu

Dikkatimizi çeken ilginç bir durum var. Saadet Partisi İl Başkanı Hilmi Tanış ya da Yıldırım İlçe Başkanı Ali Mollasalih’ten ne zaman söz etsek, hemen Tanış ve Mollasalih’i suçlayan elektronik postalar geliyor.

Bazen de…

Saadet Partisi içinde yaşandığı iddia edilen bazı olayların ayrıntılarına yönelik “bilgi” aktarılıyor. Ne var ki, bugüne kadar bu aktarılanları doğrulatmak mümkün olmadı.

Ayrıca…

Sık sık da İl Başkanı Tanış’ın Genel Başkan Numan Kurtulmuş tarafından görevden alındığı haberi veriliyor. Dün de benzer bir “bilgi” yine ulaştırıldı. Ama yine doğrulatamadık.

Bunun üzerine…

SP İl Başkanı Hilmi Tanış ve Yıldırım İlçe Başkanı Ali Mollasalih bugün Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak, kendilerine yönelik elektronik postalarla ilgili suç duyurusunda bulunma kararı aldılar.

CHP Osmangazi’de karar bekleniyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağanüstü kongre isteğiyle Birinci Sulh Hukuk Mahkemesi’ne açılan davada bugün ara karar bekleniyor.

Aslında, delege seçimlerinin durdurulmasına yönelik tedbir ve kongrenin olağanüstü toplanması için mahkemenin cuma günü ara karar vermesi bekleniyordu.

Fakat, oluşturulan 3 bilirkişiden birinin raporunu hazırlamaması nedeniyle karar çıkmadı.

Eksik kalan üçüncü bilirkişi raporunun dün teslim edildiği öğrenilirken, mahkemenin bugün dosya üzerinde ara karar verme olasılığı doğdu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Olay Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. 17-11-2009

İlgili Reklamlar