Türkiye’nin en büyük 3 üniversite arasındaki BUÜ Tıp Fakültesi’ne 3 yeni hastane

1975’te… Bursa’nın en büyük heyecanı olarak kuruldu. Yüksek öğrenimde İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Eğitim Enstitüsü, Yüksek İslam Enstitüsü’ne sahip olan Bursa, statü atlayıp üniversitesi olan iller arasına girdi.
Nitekim…
Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ın; Erman Yerdelen, Hulusi Turgut, Olay Medya İcra Kurulu başkanı Mehmet Ali İnan ve Olay ekibiyle birlikte Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz’ı ziyaretinde, gazeteci olarak ilk 2 yıl dışındaki sürecine tanıklık ettiğimiz üniversitenin gelişimi gözümüzde canlandı.
Gerçekten de…
2025’te 50. yılını kutlayacak BUÜ, eğitimin yanında Bursa ve çevre illerin sağlık yükünü de yıllardır taşıyor.
Çağlar’ı…
Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cafer Çiftçi, Prof. Dr. Zekeriya Arı, BUÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Halil Sağlam ve Genel Sekreter Mehmet Aydemir’le birlikte ağırlayan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz’ın açıkladığı rakamlar da bu büyüklüğü gösterdi:
“15 fakülte, 15 meslek yüksek okulu, 70 bin öğrencimiz var.”
Tablo…
Görükle Yerleşkesi’nin bir kent kadar büyüdüğünü ortaya koyuyor. Rektör Hoca erişilen noktalardan birini de şöyle açıkladı:
“Öğrenci sayısı bakımından Türkiye’deki ilk 3 üniversite arasındayız. Araştırma Üniversitesi tanınan 23 üniversiteden biriyiz. YÖK’ün kararıyla seçkin üniversiteler ortaya çıktı, biz de aralarındayız.”
İlk günden beri Bursa’nın sağlıktaki gözbebeği Tıp Fakültesi için de yeni bilgiler paylaştı.
Bir…
“Tıp Fakültesi Hastanemiz 900 yataklı. 250 yataklı Kadın-Doğum-Çocuk Hastanemiz inşaatı Culhurbaşkanlığı Strateji Daire Başkanlığı desteğiyle başladı. En geç 2026 başında bitirmeyi hedefliyoruz.”
İki…
“Acil’in hemen üstünde hayırsever Hüseyin Akdemir’in desteğiyle Organ Nakli Merkezi yapıyoruz.  Bu alandaki güçlü ekibimiz önümüzdeki süreçte daha büyük başarılar gösterecek.”
Üç…
“Hayırsever İbrahim Gülmez’in üstlendiği Diş Hastanemizi güz dönemine yetiştirmek istiyoruz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]