Bunlar da vatandaşın beklediği projeler: Hep adaylar açıklayacak değil ya!

Doğduğu yer… Erzurum’un Olur ilçesi. Doyduğu ve yaşadığı yer Bursa. Doğduğu yerden vazgeçmiyor, ama Bursa aşığı olarak bu kentte yaşıyor.
Üstelik…
2006’da LGBT yürüyüşünü Bursa’nın adına zarar gelecek diye engelleyen ve bu davada kamu görevlileri dışında yargılanan tek kişi.
Fevzinur Dündar
1996’da Bursaspor kitabı yayınladı. 2002’de kurduğu Bursasporlu Esnaflar Derneği dünyada ilk. Çünkü, esnaf taraftar derneği başka kulüpte yok.
Ziyarete geldiğinde…
“Hep adayların projelerini yazıyorsunuz. Bu da vatandaş olarak benim beklediğim projeler” deyip, 36 maddelik Bursa Reçeteleri’ni verdi.
Örneğin…
Yoksullar için devlet arazilerinde 1+1, emeklilere boşalan köylerde ve fabrika çalışanları için OSB yakınında ev öneriyor. Kentin büyük mahallelerindeki nikah salonlarıyla düğün yapamayacaklara destek istiyor
Günlük olarak…
Hal ve pazar fiyatlarının karşılaştırılmalı duyurulmasıyla, özel halk otobüsü şoförlerine eğitim, parklar ve ormanlarda kırılmış dalların garibanlara yakacak olarak dağıtılması da beklentileri arasında.
Şu önerisi dikkat çekici:
“Her okulda öğrencilere zorunlu Bursa ve Çanakkale gezisiyle yaşadıkları şehrin ve ülkenin tarihi öğretilmeli.”
Ekilmeyen arazilere ekim yaptırılmasını isterken, İnsan Onuru projesiyle; her evin geçim bilgisine sahip olup iş desteği istiyor. Çalışan ve işveren arasında köprü masaları sosyal buluşma hedefli.
Eğitimde mahalle okullarını savunuyor.
Uludağ, Ulucami, Yeşil Cami ve türbe, Tophane, Kapalıçarşı, Hanlar Bölgesi’yle turizmi zirveye çıkaracak projeler bekliyor.
Uygun parklarda mahallenin spor kulübü için oda isteğiyle şu öneri dikkat çekici:
“Bursaspor sevgisini geliştirmek için her hafta maçlara en az 4 okuldan öğrenciler ücretsiz getirilmeli. Bursaspor da her hafta bir ilçeye gitmeli.”
Düşüncesi de şu:
“Bursaspor balık tutmayı öğrenmeli, geçim kapısı olmamalı.”
36 maddelik Fevzinur Dündar listesi şehir duası ile sona eriyor:
“İşim Heykel’de, evim Hamitler’de. 1 saatte İstanbul’a gidilirken 1 saatte eve gitmek istemiyoruz.”