AK Parti kararını verdi: 8 ilçede başkanlarla devam, 1 kadın aday var

OCAK OLAY'DA YAYINLANAN YAZI KUPÜRÜ
OCAK OLAY'DA YAYINLANAN YAZI KUPÜRÜ

Açıkçası… AK Parti’nin Bursa adaylarını açıklamak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü geleceğinin açıklanması sürpriz oldu.
Biz de…
AK Parti Genel Merkezi’ndeki dostlardan, Bursa listesini öğrenmeye çalıştık.
Özellikle de, herkesin kilitlendiği Osmangazi’de neler olduğunu araştırdık.
Konuştuğumuz dost dedi ki:
“Osmangazi’de Belediye Başkanı Mustafa Dündar’la geçen dönem milletvekili Mustafa Esgin arasında değerlendirme yapılmış ve Dündar’ın devamı eğilimi daha önce ortaya çıkmıştı. Son görüşmelerde teşkilat dışı öneriyle Cüneyt Karlık adı geldi. Bunun üzerine Ali Yılmaz’ı da katarak yapılan üçlü anketten yine Mustafa Dündar çıktı.”
Bir de ara gelişme olmuş:
“Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın Osmangazi’ye kaydırılması, Karlık’ın Yıldırım Adayı olması teşkilat dışı öneri olarak geldi, ama gündeme alınmadı.”
Görünüşe göre…
AK Parti için en kritik aday belirleme süreci Osmangazi’de yaşanmış, ama Mustafa Dündar’ın dördüncü dönemi için adaylığına karar verilmiş.
Kulağımıza gelenlere göre…
Bursa için hazırlanan fakat henüz Cumhurbaşkanı’na sunulmayan aday listesi şöyle oluşuyor.
Yıldırım’da Oktay Yılmaz’ın, Gürsu’da Mustafa Işık’ın, Kestel’de Önder Tanır’ın, İnegöl’de Alper Taban’ın, İznik’te Kağan Mehmet Usta’nın, Orhangazi’de Bekir Aydın’ın, Harmancık’ta Yılmaz Ataş’ın adları yeniden aday olarak listede yer alıyor.
Büyükorhan’da Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz devam edebilir, olmazsa Kamil Turhan için not alındı.
Buna karşın…
Karacabey’de kadın aday Yelit Karakaşlar Yılmaz’a, Orhaneli’nde Ali Osman Tayır’a karar verildi. Keles’te ise 2004 ve 2009’da AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen, 2011’de Besaş Genel Müdürü olmak için istifa eden Mustafa Bektaş’ın adı, üçüncü dönemi için listeye girdi.
Ayrıca…
AK Parti’de olmayan ilçelerden Nilüfer’de Celil Çolak’ın, Mudanya’da Gökhan Dinçer’in, Gemlik’te de 2014’te Belediye Başkanı seçilen Refik Yılmaz’ın tercih edildiği kulağımıza geldi.
Kısacası…
25 Ocak’ta Olay’da, 26 Ocak’ta da bu sayfalarda vurguladığımız gibi, en fazla 4 değişiklikle devam kararı çıktı.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]