Adaya direnen ilçe yönetimi görevden alındı: CHP’de kritik karar gecesi

Manşet
Manşet

Gördüğümüz şu… CHP açısından Mustafakemalpaşa’da 2019 yerel seçimi öncesine benzer gergin bir süreç yaşandı.
Bu süreçte…
CHP İl ve Genel Merkez, yapılan anketlerin yanı sıra, ilçede genel seçmen eğilimi doğrultusunda eski Bakan Şükrü Erdem’in adaylığını gündeme aldı.
2019’da…
İYİ Parti Adayı olarak girdiği Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı yarışını az farkla kaybeden Erdem de, 31 Mart için kazanacak aday arayışında olan CHP’nin ilgisine uzak durmadı.
Nitekim…
CHP Genel Başkanı Özgür Özel kendisini aradığında, daveti kabul etti.
Buna karşılık…
Kendi adaylığını planlayan CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru’dan itiraz geldi. İlerleyen süreçte Kuru itirazlarını sosyal medya paylaşımlarıyla tepkiye dönüştürdü.
Hatta…
Yönetim olarak, “Şükrü Erdem’in aday olması halinde uyumlu çalışılamayacağı” bile beyan edildi.
Bunlar olurken…
CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ortamı yumuşatmak ve ilçede birliği sağlamak için devreye girip görüşmeler yaptı. İlçe bazında da Şükrü Erdem’in devreye girip uyum ortamı sağlamaya yönelik girişimlerde bulunduğu kulağımıza geldi.
En son…
Yeşiltaş’ın görüştüğü CHP Mustafakemalpaşa yöneticilerine “İsterseniz istifa edin, hep birlikte adayla uyumu çalışacak yeni bir yönetim oluşturalım” önerisi götürdüğü de kulislere yansıdı.
İşte…
Bu süreç, CHP İl Yönetim Kurulu’nun cuma akşamı yaptığı toplantıda, 8’e karşı 17 oyla CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru ve yönetimini görevden almasıyla sonuçlandı.
Aynı saatlerde…
Ankara’da toplanan CHP Parti Meclisi de; Mustafakemalpaşa’da Şükrü Erdem’in, Kestel’de Cevat Asa’nın, Yenişehir’de Sadi Aktaş’ın, Büyükorhan’da Mustafa Oktay’ın adaylıklarını açıkladı.
Şimdi gözler Bursa’da.
Edindiğimiz bilgilere göre Mustafakemalpaşa’ya önümüzdeki hafta yeni bir yönetim atanacak. Yerel seçim sonrası da kongre olacak.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]