İlk günden bugüne Dobruca Zirvesi’yle AK Parti gövde gösterisi yaptı

AK PARTİ ESKİ VE YENİ MİLLETVEKİLLERİ DOBRUCA ZİRVESİ EFKAN ALA
AK PARTİ ESKİ VE YENİ MİLLETVEKİLLERİ DOBRUCA ZİRVESİ EFKAN ALA

Kimler yoktu ki… Büyükşehir Belediyesi’nin Dobruca Sosyal Tesisleri’nde yapılan, AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala başkanlığındaki istişare toplantısında 2002’deki ilk Bursa milletvekillerinden, bugün parlamentoda Bursa’yı temsil edenlere herkes vardı.
Örneğin…
Yıllarca milletvekili, Grup Başkanvekili ve Bakan olarak AK Parti Bursa siyasetini yönlendiren Artvin Milletvekili Faruk Çelik katılmıştı.
Yine…
Son Başbakan Yardımcısı olan, geçmiş dönem milletvekili Hakan Çavuşoğlu 20 milletvekilinin olduğu masadaydı.
İlk kadrodan Şevket Orhan, Faruk Anbarcıoğlu gelmişlerdi. İkinci dönemden Hayrettin Çakmak, Mehmet Tunçak, Bennur Karaburun, İsmail Aydın’la son kurultayda MKYK Üyesi seçilen Önder Matlı vardı.
Yansı sıra…
Eski il başkanlarından Nagip Vardar ile İl Başkanı Davut Gürkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yerlerini almışlardı.
Ala…
Gazze bilgilendirmesinden sonra “Yerel seçim hazırlıklarında neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz, neleri yapmamalıyız?” dedi ve herkesin görüşlerini söylemesini isteyip sözü milletvekillerine bıraktı.
Toplantı sonrası…
AK Parti MKYK Üyesi Önder Matlı ile önümüzdeki seçim sürecini konuştuk .
Dedi ki:
“AK Parti iktidar partisidir ve girdiği her seçimin en iddialı partisidir. Bu yerel seçime de daha iddialı gireceğiz.”
Hedefi tekrarladı:
“Daha fazla belediye kazanmak için her il ve ilçede daha iddialı adaylarla seçime gireceğiz. Bursa’da da hedefimiz belli: Bizim olmayan belediyeleri de kazanmak istiyoruz.”
Milletvekillerinin deneyimleriyle bazı konulara dikkat çektiklerini ifade edip şunu söyledi:
“Milletimizin AK Parti belediyeciliğine teveccühünü biliyoruz. Önümüzde 4-5 yıl yeni seçim yok. Hem hükümet olarak, hem AK Parti belediyeleriyle hizmet odaklı döneme giriyoruz.”
Şunu da ekledi:
“Hızlı yatırımlar ve hizmetler için bu fırsatı kaçırmayacağız.”