Murat Kaçar 20 altın madalyayla Balkanların geçilemezi: 75 yaşında, ama pistlerde fırtına

DR MURAT KAÇAR BALKAN ATLETiZM ŞAMPiYONALARI'NDAN ALTIN MADALYA GETiRDi
DR MURAT KAÇAR BALKAN ATLETiZM ŞAMPiYONALARI'NDAN ALTIN MADALYA GETiRDi

Tanıyalı 40 yılı geçti… Sohbetlerin yanında, elinde steteskop çocuk muayene ederken de, Başhekim olarak görev yaptığı şimdiki Çekirge Devlet Hastanesi yerinde hizmet veren SSK Çekirge Hastanesi’nde de, yıkılan Atatürk Stadyumu atletizm pistinde de fotoğraflarını çektik.
Hatta…
Bir dönem girip hemen çıktığı siyasette de haberlerini yaptık.
Murat Kaçar, başarılı Çocuk Doktoru ve başarılı atlet olarak biliniyor.
Üstelik…
İstanbul’daki Vefa Lisesi öğrencisi olarak ilk kez atletizm pistine çıktığından bu yana tam 61 yıldır koşuyor, engel aşıyor, yüksek atlıyor.
Bugün…
75 yaşına geldi, ama master olarak anılan ustalar yarışlarında uluslararası pistlerin tozunu atıyor. Gittiği yarışlardan madalyayla dönme alışkanlığı edindiğini de söylemek gerekiyor.
Nitekim…
1-3 Eylül tarihlerinde İzmir’de düzenlenen 32. Balkan Masterler Pist Şampiyonası’nda alışkanlığını sürdürüp 75-79 yaş grubunda 80 metre engelli yarışını 17.94 saniye, yüksek atlamayı 1.24 metreyle birinci bitirip altın madalyaya uzandı. 100 metredeyse 17.42’lik dereceyle üçüncü oldu.
Bununla birlikte…
İlk kez 1991’de düzenlenen Balkan Master Pist Şampiyonası’na 1998’den beri katılan Nilüferspor atleti Dr. Murat Kaçar büyük bir başarıya imza attı.
Çünkü…
Balkanlar’da katıldığı pist yarışlarında 14 altın madalya kazandı. Salondaki 6 Balkan Şampiyonası’nda 60 metre engellide aralıksız 6 kez altın madalyaya ulaştı.
Yalnızca engelli yarışlarda 20 altın madalya kazanırken Balkanlar’da kimsenin geçemediği usta atlet oldu. Balkan Şampiyonaları’ndan kazandığı madalya sayısı ise 57’ye ulaştı.
Bunlara…
Dünya Şampiyonaları’ndan 1’i altın, 9’u gümüş 12 madalya ve Avrupa Şampiyonaları’ndan 6’sı altın, 4’ü gümüş 14 madalyayı da eklemek lazım.
Kısacası…
75 yaşında koşmaya devam eden Dr. Murat Kaçar, uluslararası madalyalarıyla Bursa’nın gururu olmayı sürdürüyor.

İlgili Reklamlar