Bursa’yı kazanmak istiyor ama Kılıçdaroğlu da, Özel de gelmedi, CHP Bursa’da baş başa kaldı

YAZI İÇİN CHP BURSA İL KONGRESİ
YAZI İÇİN CHP BURSA İL KONGRESİ

Açıkçası… CHP İl Kongresi için Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ne giderken “çekişmeli ve heyecanı yüksek kongre” bekliyorduk.
Önce…
Girişten itibaren çok güzel bir düzenleme yapıldığını gördük. 3 aday için eşit tanıtım stantları hazırlanması göze çarpan farklılıktı,
Öncelikle…
Bu düzeni CHP İl Başkanı olarak hazırlayan Turgut Özkan’ı kutlamak gerek.
Fuaye alanında…
Partililerin kaynaşmaları, herkesin birbirine hatır sorup sohbet etmesi de önemli. CHP’ye Bursa’da emek veren, ama uzun süredir görmediğimiz partililer de kongreye gelmişlerdi.
Ne var ki…
Ortam hiç de 3 adaylı kongre havasında değildi. Daha çok partiyi bir araya getiren sosyal etkinlik havası yansıyordu. Salon da farklı değildi. Delegelere ayrılan koltukların neredeyse üçte birinin boş kalması da dikkat çekiciydi.
Geçmişte…
CHP kongresinde delege kitlesini konuşmalardan etkilenmemeleri için salona sokmayıp dışarıda bir arada tutan adaylar gördük, ama bu defa o strateji de yoktu.
Dahası…
Heyecanı yansımayan, ama düzenli 3 adaylı kongreye Ankara ilgi göstermedi.
Örneğin…
Her fırsatta Bursa’yı kazanmak istediğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kritik yerel seçim öncesinde Bursa kongresine katılmadı.
Sonuçtan emin olduğu için gelmeyi gereksiz mi gördü bilemiyoruz, ama Bursa’yı baş başa bıraktı.
Genel Başkan Adayı olarak il kongrelerini gezen CHP Grup Başkanı Özgür Özel beleniyordu, o da Konya’yı tercih etti.
Üst yönetimi…
CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık temsil ederken, aday adayı olarak kürsüye çıkan Prof. Dr. Örsan Öymen yönetimi eleştirdiği bölümlerde az da olsa alkış aldı.
Divan Başkanı olan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise faturayı medyaya kesti:
“Medyanın tek görevi var. Bu kadar mikrofon CHP’nin iç meselelerini abartmak için. Yoksulluk, zamlar, işsizlik, adaletsizlik tartışılmıyor.”

İlgili Reklamlar