Beştepe’de seçim gecesi: Erdoğan’ın yanındaki Çavuşoğlu izlenimlerimi anlattı

SEÇiM GECESi BEŞTEPE'DE YAŞANANLARI HAKAN ÇAVUŞOĞLU ANLATTI
SEÇiM GECESi BEŞTEPE'DE YAŞANANLARI HAKAN ÇAVUŞOĞLU ANLATTI

Seçim geceleri… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan balkon konuşmasını AK Parti Genel Merkezi’nden yapıyor.
Fakat…
Pazar akşamı, yeniden Cumhurbaşkanı seçilince balkon konuşmasını Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptı. Açıklamasına göre de meydanda 320 bin kişi vardı.
İşte…
Seçim gecesi Beştepe’de yaşananları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemen yanında olduğu görüntülere yansıyan AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na sorduk.
Önce…
Beştepe’den gördüklerini değerlendirdi:
“Gerek Türkiye sathında, gerek yurt dışındaki çok uzak ülkeleri içine alan geniş coğrafyada insanların kutlama için sokağa dökülmelerini iyi okumak gerekiyor. Azerbaycan’dan İsveç’e, Belçika’dan İtalya’ya, Fransa’dan Filistin’e, Katar’dan Afrika ülkelerine her yerde sevinç vardı.”
Gördüğü şu:
“Sayın Cumhurbaşkanımız küresel bir lider olarak teveccüh görüyor.”
Ardından…
“1950’de çok partili hayata geçtiğimizden bu yana çok seçim yaşadık. Fakat Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte daha önce hiç yaşamadığımız bir şeyi yaşıyoruz” dedi ve şu gözlemini paylaştı:
“Balkanlar’dan, Avrupa ülkelerinden, Türk cumhuriyetlerinden, islam dünyasından insanların sokağa dökülüp Erdoğan’ın zaferini kutlamaları başka bir şeye işaret ediyor.”
Gözleminin adını da koydu:
“Yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımız için söylenen dünya lideri sözünün tescillendiği bir seçim gecesi yaşandı.”
O gece…
1 kilometre uzaktaki AK Parti Genel Merkezi’nden Külliye’ye insan seli arasından güçlükle ulaştıklarını anlatırken izlenimlerini şöyle aktardı:
“Sadece yürüyen topluluk değildi. İnsanların coşkusu, heyecanı, ellerindeki bayrakları sallayışları dikkat çekiciydi.”
Düşüncesi şu:
“Onları sokağa döken, muhalefet partilerinin söylemleri. İntikam, yargılama gibi söylemleri, hor görülmeyi, cahillikle yaftalanmayı, hakaretleri sessiz çoğunluk içlerine atmışlar. O gece onu gördüm.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]