Son noktayı Cavit Çağlar koydu: Ülkemin ihtiyacı olduğu zaman, devletim için her konuda varım

CAVIT CAGLAR
CAVIT CAGLAR

Cuma akşamı… Habertürk Televizyonu’nda, Gazeteci Hülya Hökenek’in sunduğu Enine Boyuna adlı programda çok özel bir tartışma yaşandı.
Tartışmayı da…
Programın sürekli yorumcularından Gazeteci Faruk Aksoy’un sözleri başlattı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bazı işadamlarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “5’li çete” vurgusu yaptığını anımsatan Aksoy şu sözleriyle de konuyu bambaşka bir noktaya taşıdı:
“… Cavit Çağlar da Süleyman Demirel’di. Böyleydi, bizim siyasetimiz böyle, hikayemiz böyle.”
Bunun üzerine…
Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar telefonla yayına bağlandı.
Sözlerine…
“Türkiye’nin her yerinden telefon yağıyor” diyerek başlayan Çağlar, program yorumcusu Aksoy’un gündemde tartışma konusu olan “5’li çete” sözüyle kendisini ilişkilendirmesine tepki gösterdi:
“Arkadaş, rahmetli Süleyman Demirel cumhurbaşkanımızın ölüm yıldönümünde şanssız bir söyleşi yapıyor. Cavit Çağlar, yanında 30 bin kişi çalıştıran bir insan. Biz hiçbir zaman için çeteciliğe soyunmadık. Türkiye’ye hizmet ettik ve benim yaptıklarım ortadadır. Bugüne kadar hiçbir yere çıkıp da bir şey söylemedim.”
Tepki gelince…
Gazeteci Faruk Aksoy da açıklama yapma gereği duydu. “Sizi 5’li çetenin içine sokmadım” dedi ve geçmişten bazı örneklemeler yaptı.
Ayrıca…
“Ben sizi çok takdir eden biriyim. Siz TMSF’ye olan borcunuzun tamamını ödediniz, bunu da biliyorum” dedi.
Programa…
Telefonla bağlanan Çağlar ise şunları söyledi:
“Ben bir iş adamıyım, ama 3 dönem milletvekilliği, 3 dönem de bakanlık yapmış bir arkadaşınızım. Benim Demirel’le çok yakınlığım var, Demirel’e karşı büyük sevgim saygım var. Ve ben siyaseti bırakmış, kenara çekilmiş, TMSF ile bütün borçlarını kuruşuna kadar ödemiş bir insanım.”
Şu sözleriyle de tartışmaya son noktayı koydu:
“Ülkemin bana ihtiyacı olduğu zaman, devletim için her konuda varım.”

İlgili Reklamlar