Bursa heyecanıyla siyasete adanmış bir ömür… Kemal Demirel bu defa direnemedi

KEMAL DEMIREL CENAZESI
KEMAL DEMIREL CENAZESI

En son… 11 Nisan’da AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin hastanede ziyaret edip tren bilgilendirmesi yaptığı ve “Taşıdığınız bayrağı devam ettiriyoruz” dediğinde sohbet etmiştik.
2002’de hızlı trenin temel atma törenine katılan tek CHP’li olarak mutluluğunu zorlanarak anlatmıştı.
30 Nisan’da yoğun bakıma alındığını ve ailesinin dua istediğini duyururken de çok etkilenmiştik. 4 defa kanserle savaşıp galip geldi. Geçen yıl koronayı yendi.
Fakat…
Tüm bu mücadeleler vücudunu yordu. İlaçların etkisiyle böbreğini kaybetti, midesi iflas etti, ama heyecanını kaybetmedi. Hastaneden izin alıp İsmet Karaca’nın tren yürüyüşüne katıldı.
Gençlik yılları arkadaşımız Kemal Demirel’in 1977’de CHP Gençlik Kolları’nda başlayan siyasi yaşamında İl Başkanlığı yaptı, 2002 ve 2007’de CHP Bursa Milletvekili oldu, 2010’da CHP MYK’ya seçildi.
Meclis’e verdiği soru önergesi rekoru kırılamadı. Demiryolu için yürüyüş yapan dünyada ilk milletvekili oldu. Köy okulları için mücadele verdi.
Ankara’dan CHP adına Akif Hamzaçebi ve Mehmet Sevigen’in katılımıyla son yolculuğuna uğurlanırken, aynı dönem AK Parti Bursa Milletvekili olan Mehmet Emin Tutan’la Kemal Demirel anılarımız canlandı.
Bursa emeğini esirgemeyen, kimseyi kırmayan bir siyasetçiyi kaybetti. Allah rahmet eylesin.

İlgili Reklamlar