Hızlı tren inşaatında 10 yılda yapılanı 6 saatte yürüyecek: İsmet Karaca eylemi

CHP iL BASKANI iSMET KARACA
CHP iL BASKANI iSMET KARACA

Siyaseten… CHP İl Başkanı İsmet Karaca kent adına sorgulama yapıyor. Bazen olmayana tepki veriyor, bazen yanlışı uyarıyor, bazen de eleştiriyor.
Yani…
Sorumluluğunu yerine getirebilmek adına çalışıyor. Muhalefet partisi yöneticisi olduğu için kurum bilgisi eksik kalabiliyor, ama takibi iyi yapıyor.
Olması gereken de bu.
İktidar hizmetten sorumlu. Denetim ve sorgulama muhalefetin görevi.
Karaca da özellikle ulaşım ve sağlık konularında sık sık Bursa kamuoyu önüne çıkıp gözlem paylaşıyor, düşüncelerini söylüyor.
Olay’ı ziyarete…
Cevat Asa ile birlikte geldiğinde söze, en yakından izlediği konuların ilk sırasında yer alan hızlı trenden başladı. Dedi ki:
“2012’de temeli atıldığında Yüksek Hızlı Tren olan, sonradan yük trenine dönüştürüldüğü ortaya çıkan bizim demiryolu güzergahımızda yapılan iş ortada. Balat’tan başlayıp inşaat sahasında 10 yılda yapılanı 6 saatte yürüyerek bitireceğim.”
Özel bir bilgi açıkladı:
“Bursa-Yenişehir hattında, 5 kilometre uzunluğundaki 12 nolu tünelde daha kazma vurulmadığını öğrendim.”
Bundan da…
Sözü edilen tarihlerde çalışmanın bitmeyeceği ve trenin gelmeyeceği izlenimi çıkardı. Zaman zaman dile getirdiğimiz “2030’a razıyız” söylemine de katıldı.
Yanı sıra…
T2 projesinin yanlış olduğunu, Acemler köprülerinin söz verilen sürede bitirilemediğini, tüpgeçidin sorunu çözmediğini, Yunuseli Havaalanı’nın kurtarılabileceğini ifade etti.
Yenişehir Havaalanı’nın çalışmaması da Karaca’nın gündeminde.
Sağlıkta…
Şehir Hastanesi’nin yerinin yanlış, ulaşımı için yapılan metro ihalesinin pahalı olduğunu söyledi. Yüksek İhtisas ile Ali Osman Sönmez Çekirge Devlet Hastanesi arasında kamu hastanesi olmamasını eleştirirken, “Olan 4 hastaneyi de kapattılar” dedi.
Gördüğü şu:
“En çok oyu iktidar partisine veren Bursa üvey evlat muamelesi görüyor. Siyasi rahatlıkla bakıldığı için Bursa sahipsiz.”

İlgili Reklamlar