BTSO Başkanı Burkay Cumhurbaşkanı ile Amerika’ya gitti, Türkevi’nden Bursalı ihracatçıya çağrı yaptı

CUMHURBASKANI RECEP TAYYiP ERDOGANLA AMERiKAYA GiDEN HEYET iBRAHiM BURKAY RIFAT HiSARCIKLIOGLU
CUMHURBASKANI RECEP TAYYiP ERDOGANLA AMERiKAYA GiDEN HEYET iBRAHiM BURKAY RIFAT HiSARCIKLIOGLU

Hafta başında… Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde Türkiye’nin damgası gibi yükselen ve Türkevi adı verilen gökdelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.
Birleşmiş Milletler binası karşısındaki sembol yapının ilk konukları da, Erdoğan’la görüşmeye gelen BM Genel Sekreteri Antonio Guaterres, İngiltere Başbakanı Boris Johnson oldular.
Yoğun programla New York’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kafilesinde iş dünyası temsilcileri TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, DEİK Başkanı Nail Olpak, TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ da vardı.
Ayrıca…
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak kafiledeydiler.
Siyasetten de…
AK Parti Bursa Milletvekili ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala ile bazı Bakanlar programa katıldılar.
Burkay gözlemlerini aktarırken söze Türkevi binasından başladı:
“Görüntüsüyle görkemli, üstlendiği misyonla çok önemli bir anıt eser oldu. Birleşmiş Milletler’in tam karşısında olması önemini ve etkisini arttırıyor.”
Şunun altını çizdi:
“Türkevi açılışı olsun, katıldığı konferans olsun, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu olsun Sayın Cumhurbaşkanı dünyaya çok önemli mesajlar verdi. Çok önemsediğimiz bu mesajlar arasındaki ekonomik hedefler için bize düşen görevin bilincindeyiz.”
Şunu vurguladı:
“BTSO olarak üzerimize düşen sorumlulukların bilinci ile hareket ediyor, çalışmalarımızı devletimizin stratejileri çerçevesinde şekillendiriyoruz.”
Bakışı şu:
“Üretim ve ihracat yanında, yatırım ve istihdamda da ülkemizin en önemli oyuncuları arasında yer alan Bursa, Türkiye’nin dünyada hak ettiği konuma gelebilmesi için çalışmaya devam edecek.”
Şunu da açıkladı:
“Bu amaçla, BTSO olarak New York Türk Ticaret Merkezi’nde iki katı Bursalı ihracatçılarımızın hizmetine sunduk.”