Bursa Milletvekili Işık orman köylülerinin sorununu Cumhurbaşkanı’na söyledi, anında çözüm geldi

AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi ZAFER ISIK VE BESTEPE KULLiYE KONUSMASI
AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi ZAFER ISIK VE BESTEPE KULLiYE KONUSMASI

Salı günü… AK Parti’li 15’i Büyükşehir ve 25’i il belediye başkanı toplam 40 belediye başkanıyla istişare toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kez milletvekillerini Beştepe’ye davet etti.
Aslında…
Milletvekilleriyle gruplar halinde görüşmeler pandemi nedeniyle durmuştu. O buluşmalar perşembe günü yeniden start aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye giden 52 AK Parti Milletvekili arasında Bursa milletvekillerinden Dr. Mustafa Esgin ve Zafer Işık vardı.
Önce…
Cumhurbaşkanı Erdoğan milletvekillerine nasıl bir anlayışla siyaset yapmaları konusunda mesajlar verdi. Milletvekilleri de söz alıp saha gözlemlerini ve iletilen sorunları dile getirdiler.
O kapsamda…
AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık söz aldığında, “Türkiye’nin gururu yerli otomobilimiz TOGG yatırımının Gemlik’e yapılması nedeniyle Gemlik ve Bursa adına teşekkür ediyorum” diye söze başladı.
Sonra da…
“Gemlik ilçemizin Narlı ve Büyükkumla ile İznik ilçemizdeki orman köyleri bir konuda kendilerini mağdur hissediyorlar. Hatta konu Türkiye’deki tüm orman köylerini ilgilendiren ciddi bir sorun” dedi ve saha çalışmalarında iletilen sorunun dile getirdi:
“Orman Köyleri Kalkındırma Kooperatifleri üst birliği 2015 yılında tahsisli kesim yönetmeliğini yargıya götürmüş, 2019’da da iptal edilmiş. 2019’dan beri tahsisli kesim yapamayan köylü mağdur.”
Şunu aktardı:
“Tarım ve Orman Bakanımız ve Orman Genel Müdürümüzle görüştük. Hazırlanan yazının makamınıza gönderildiğini öğrendik. Yazı şu an Cumhurbaşkanlığı’nda.”
Bunun üzerine…
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerinden kalkıp yan odaya geçti, bazı görüşmeler yaptıktan sonra doğrudan Bursa Milletvekili Zafer Işık’a seslendi:
“Bu işi hallettik… Hadi hayırlı olsun.”
Böylece…
Sorun, Işık’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylemesiyle anında çözüldü, Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe de girdi.