Ortak akla önem veren Gürkan’dan Bursa’nın projelerine güvence: Şehir mutabakatı sağlayacağız

AK PARTI IL BASKANI DAVUT GURKAN
AK PARTI IL BASKANI DAVUT GURKAN

Tanıdığımız için biliyoruz… AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan çalışma anlayışı olarak ortak akılla hareket etmeyi önemser. O nedenle, daha önce de aktardığımız gibi, düşünce oluşturma aşamasında kişilerden ve kurumlardan görüş alır, oluşan görüşe göre de yol haritasını belirler.
Şimdi…
Kızılay Bursa Şubesi Başkanı olarak başarıyla sürdürdüğü anlayışı siyasi makamda siyasi iktidarın yereldeki temsilcisi olarak da sürdürme kararlılığında.
Cuma günü yaptığımız sohbette bunu gördük.
Bakışı net:
“Kentin beklentilerine öncelik vereceğiz. Hizmetleri de şehir mutabakatı sağlayıp gerçekleştireceğiz. Bunu çok önemsiyoruz.”
Çağrısı şu:
“Akademik Odaları, STK’ları, iş dünyasını, kısacası Bursa’nın çıkarını kendine misyon edinen herkesi projelere katıp Bursa’nın geleceğiyle ilgili kent vizyonu ortaya çıkarmak istiyoruz.”
Ardından…
“Hedefimiz bu” dedi ve şunu söyledi:
“O bakımdan Bursa’nın yeni dönemi ve geleceği için 1/100 binlik planları çok önemsiyoruz. Bursa’nın geleceği için ortak akıl ortaya çıkarmaya çalışacağız.”
İktidar partisinin yerel temsilcisi AK Parti İl Başkanı olarak güvence verdi:
“Kamuoyunu rahatsız edecek bir şeyi neden yapalım? Kenti rahatsız edecek bir şey yapmayacağız. Şehrin beklentilerini ve gerçeklerini göz önünde bulunduracağız. Bunun için de Bursalılarla görüşüyoruz.”
Amacı da açıkladı:
“Avrupa’nın huzurlu şehirleri arasına girmiş bir şehri daha yukarı çıkarıp daha iyi hale getirmek istiyoruz.”
Bu noktada…
Önemsedikleri kent mutabakatı sağlanan projeler için siyasi yaklaşım yerine kent çıkarı doğrultusunda hareket edeceklerini tekrarlarken, “Önümüzdeki yıllar, ya da yalnızca 2023 hedefi için değil, kentin geleceği için çalışıyoruz” dedi ve şu mesajı verdi:
“Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in söylediği gibi; sorunlarımızı torunlarımıza bırakmayacağız. Bunu n için söz veriyoruz.”